do kasy suma: 0,00 zł

🤍 Zajrzyj do kategorii WYPRZEDAŻ i PROMOCJE i skorzystaj z obniżonych cen 🤍

Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do

Książki dla niemowląt

Zapoznając się z naszą ofertą, można odkryć, jakie treści są najlepiej przyswajane przez najmłodszych oraz dlaczego niejednokrotnie warto wybrać czarno-białe książeczki zamiast kolorowych. Każdy młody rodzic chciałby zapewnić swojemu dziecku najlepszy rozwój, zarówno pod kątem fizycznym, jak i emocjonalnym. Często sięga po poradniki dla rodziców, by zasięgnąć porady ekspertów i jak najlepiej wesprzeć rozwój dziecka. Poszukując różnego rodzaju zabaw i sposobów na odkrywanie przez dziecko świata, wybiera wartościowe książki dla niemowląt i mądre bajki dla dzieci. To właśnie dzięki nim, rodzice mogą zagwarantować swoim pociechom satysfakcjonujący oraz odpowiedni do ich wieku rozwój, połączony z odkrywaniem świata. Wielu rodziców zastanawia się nad tym, czy czytanie małemu dziecku ma jakikolwiek sens. Oczywiście, że ma! Czytanie tworzy bliskość w relacjach rodzic-dziecko. Niemowlę, słysząc dobrze znany mu głos, czuje się spokojnie i bezpiecznie. Rozwija się, co z pewnością zaprocentuje w przypadku pierwszych, wypowiadanych słów.

Bycie sobą najlepszą przygodą Bycie sobą najlepszą przygodą
Producent: Inny
Cena: 34,90 zł
szt.
zobacz więcej
Karmienie piersią, wyd. CoJaNaTo Karmienie piersią, wyd. CoJaNaTo
Producent: Inny
Cena: 59,00 zł 39,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Moje pierwsze sudoku Moje pierwsze sudoku
Producent: Inny
Cena: 14,90 zł
szt.
zobacz więcej
Naklejkowa Wielkanoc Naklejkowa Wielkanoc
Cena: 14,90 zł
szt.
zobacz więcej
Naklejkowa wiosna Naklejkowa wiosna
Cena: 14,90 zł
szt.
zobacz więcej
Peppa Pig 505 naklejek - Jak w bajce Peppa Pig 505 naklejek - Jak w bajce
Producent: Inny
Cena: 21,90 zł
szt.
zobacz więcej
Zeszyt zabaw - Na Wsi Zeszyt zabaw - Na Wsi
Cena: 9,90 zł
zobacz więcej
Zeszyt zabaw - Pojazdy Zeszyt zabaw - Pojazdy
Cena: 11,90 zł
szt.
zobacz więcej

Świat widziany oczami dziecka

Książki dla niemowląt

Wśród różnorodnych propozycji skierowanych do tych najmłodszych odbiorców, bardzo dużą popularnością cieszą się książki dla niemowląt, które dostępne są w kontrastowej kolorystyce czarno-białej. Dlaczego takie? Ponieważ tak małe dzieci nie widzą jeszcze wyraźnie i nie rozróżniają kolorów. Wzrok maluszka rozwija się i jednocześnie adaptuje do tego, co wokół niego się znajduje. Poprzez czarno-białe obrazki w książeczkach, dziecko rozwija swój narząd wzroku, jest ciekawe i chętne do poznawania coraz to nowych rzeczy, przedmiotów i widoków.

Aby jak najlepiej dobrać odpowiednie materiały dla noworodków, dobrze jest zagłębić się w temat ich rozwoju i poświęcić chwilę na wybranie odpowiedniej książki dla niemowląt. Czarno-białe obrazki z dodatkowymi elementami to doskonałe wsparcie dla rozwoju malucha.

Czarno-białe książeczki dla niemowląt – jakie niosą korzyści?

Warto dowiedzieć się, dlaczego kontrastowe obrazki są tak świetnie przystosowane do rozwoju najmłodszych oraz jak dobierać odpowiednie warianty w zależności od wieku. Czarno-białe książeczki dla niemowląt to znacznie lepszy wybór niż kolorowe, pełne barwnych ilustracji produkty stworzone z myślą o starszych pociechach. Maluchy już w łonie matki są w stanie rozróżnić natężenie światła. Choć po urodzeniu następuje szybki rozwój, to jeszcze przez długi czas oczy noworodka skupiają się wyłącznie na rozróżnianiu światła i ciemności, a dopiero z czasem przyswajane są kolory.

Obrazy początkowo odbierane są jako nieostre. Z tego powodu zbyt wielka liczba barw może utrudnić niemowlętom interpretowanie kształtów oraz uczenie się, z czym mogą być związane. Kontrastowe książki czarno-białe dla dzieci stanowią idealne rozwiązanie tego problemu – do oczu dociera jedynie zarys obrazu, dzięki czemu mózg łatwiej interpretuje i zapamiętuje kolejne informacje. Dzięki temu, kiedy już wykształci się odpowiednio ostry wzrok, możliwe będzie łatwiejsze wkroczenie w bogaty świat pełen kolorów i kształtów.

Choć początkowo noworodek dostrzega jedynie różnice w natężeniu światła, to z czasem warto zacząć wybierać materiały edukacyjne dla najmłodszych, które dopasowane będą do kolejnych etapów rozwoju. Jaka więc powinna być następna książka dla niemowląt? Czarno-biała z pojedynczymi dodatkowymi elementami to najlepszy wybór. Z czasem maluchy zaczynają dostrzegać stopniowo kolejne barwy, jak na przykład czerwony, dlatego warto stawiać na produkty zawierające pojedyncze obrazki tego koloru.

Zwierzęta, buzie i świat wokół maluszka

Książeczki dostępne w ofercie naszego sklepu są bardzo trwałe, dlatego maluch może je swobodnie oglądać i dotykać. Wykonane z tektury strony umożliwiają dziecku wspólne z rodzicem przyglądanie się narysowanym elementom, kształtom, zarysom zwierząt i przedmiotów, z którymi ma styczność na co dzień. Treści przystosowane do wymagających odbiorców, jakimi bez wątpienia są m.in. niemowlęta, zostały przygotowane tak, by przykuwać wzrok i pochłaniać uwagę. Czarno-białe, a dla starszych pociech również kolorowe, obrazki stanowią doskonały sposób poznawania otoczenia.

Wspierające rozwój najmłodszych materiały edukacyjne, które można znaleźć w naszym asortymencie, doskonale sprawdzą się nawet dla najbardziej aktywnych maluchów. Solidne wykonanie pozwala zatroszczyć się o bezpieczeństwo noworodków. Dzięki dużym, kontrastowym obrazkom oferowane książki czarno-białe dla niemowląt są idealne dla maluszków, które w tak młodym wieku widzą jedynie na kilkadziesiąt centymetrów. Za sprawą odpowiednio przygotowanych treści możliwe jest pobudzanie rozwoju pociechy praktycznie od początku jej życia.

Rodzice mogą wybrać wiele kontrastowych książek, zaznajamiających dziecko z otoczeniem, a wersje wzbogacone lusterkiem wzbudzą ciekawość i zachęcą do dalszego poznawania ich zawartości. To znany sposób na wspomaganie nauki mowy, ale i rozwój myślenia słowno-pojęciowego już od najmłodszych lat. Warto postawić na biało-czarne książeczki dla niemowląt i zadbać o ich przyszłe rozumienie świata już od pierwszych tygodni.

Zobacz więcej: Książeczki kontrastowe dla niemowląt | Książki z odkrywaniem słów dla dzieci | Książki dla dzieci | Książki z zagadkami dla dzieci | Książki angielskiego dla dzieci | Księgi pamiątkowe i albumy dla dzieci | Poradniki dla Rodziców | Książki dla Mamy | Kartki okolicznościowe dla dzieci

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium