do kasy suma: 0,00 zł

🤍 Zajrzyj do kategorii WYPRZEDAŻ i PROMOCJE i skorzystaj z obniżonych cen 🤍

Instrumenty

Jeśli kiedykolwiek wiedziałeś maluchy, które bawią się zabawkami muzycznymi takimi jak cymbałki czy marakasy, z pewnością zdajesz sobie sprawę z tego, jak wielką przyjemność im to sprawia. Maluchy już od pierwszych lat uwielbiają muzykę i taniec, chętnie bawią się też wszystkim, co hałasuje. Nic zatem dziwnego, że drewniane instrumenty muzyczne dla dzieci cieszą się tak wielką popularnością wśród rodziców aktywnie podążających za potrzebami swoich pociech. Zestawy dostępne w ofercie naszego sklepu są nie tylko lubiane przez maluchy, ale również bezpieczne, solidne i trwałe. Sprawdź, które z nich przypadną do gustu Twoim pociechom. Przetestuj, czy bardziej spodobają się im cymbałki czy może drewniane marakasy. A może okaże się, że masz w domu utalentowanego gitarzystę albo perkusistę, przed którym żadne instrumenty nie mają tajemnic?

Drewniane klocki dźwiękowe 12m+, Viga Drewniane klocki dźwiękowe 12m+, Viga
Producent: Viga
Cena: 69,90 zł
zobacz więcej
Drewniane klocki dźwiękowe, Niny Drewniane klocki dźwiękowe, Niny
Producent: Woody
Cena: 57,90 zł
zobacz więcej
Cymbałki Misio, Adam Toys Cymbałki Misio, Adam Toys
Producent: Adam Toys
Cena: 45,90 zł
szt.
zobacz więcej
Drewniane cymbałki Miś Polarny, Viga PolarB Drewniane cymbałki Miś Polarny, Viga PolarB
Producent: Viga
Cena: 54,90 zł
zobacz więcej
Drewniane pianinko Mini Maestro, B.Toys Drewniane pianinko Mini Maestro, B.Toys
Producent: B.Toys
Cena: 219,00 zł
zobacz więcej
Drewniany marakas Lew, Viga PolarB Drewniany marakas Lew, Viga PolarB
Producent: Viga
Cena: 29,00 zł
szt.
zobacz więcej
Drewniany marakas Lisek, Viga PolarB Drewniany marakas Lisek, Viga PolarB
Producent: Viga
Cena: 29,00 zł
szt.
zobacz więcej
Instrument muzyczny Trójkąt, Bino Instrument muzyczny Trójkąt, Bino
Producent: Bino
Cena: 24,90 zł
zobacz więcej
Marakas Króliczek, Adam Toys Marakas Króliczek, Adam Toys
Producent: Adam Toys
Cena: 18,90 zł
szt.
zobacz więcej
Marakas Lisek, Adam Toys Marakas Lisek, Adam Toys
Producent: Adam Toys
Cena: 18,90 zł
zobacz więcej
Marakas Misio, Adam Toys Marakas Misio, Adam Toys
Producent: Adam Toys
Cena: 18,90 zł
szt.
zobacz więcej
Stolik muzyczny Gioia 12m+, Janod Stolik muzyczny Gioia 12m+, Janod
Producent: Janod
Cena: 135,00 zł
szt.
zobacz więcej
Stolik muzyczny Sunshine, Janod Stolik muzyczny Sunshine, Janod
Producent: Janod
Cena: 139,00 zł
zobacz więcej
Stolik muzyczny, Adam Toys Stolik muzyczny, Adam Toys
Producent: Adam Toys
Cena: 114,90 zł
szt.
zobacz więcej
Syntezator Animambo dla dzieci, Djeco Syntezator Animambo dla dzieci, Djeco
Producent: Djeco
Cena: 339,00 zł
szt.
zobacz więcej
Tamburyn Króliczek, Adam Toys Tamburyn Króliczek, Adam Toys
Producent: Adam Toys
Cena: 27,90 zł
szt.
zobacz więcej
Tamburyn Lisek, Adam Toys Tamburyn Lisek, Adam Toys
Producent: Adam Toys
Cena: 27,90 zł
szt.
zobacz więcej
Tamburyn Misio, Adam Toys Tamburyn Misio, Adam Toys
Producent: Adam Toys
Cena: 27,90 zł
szt.
zobacz więcej

Dlaczego dzieci powinny bawić się instrumentami?

Podsuwając dzieciom do zabawy drewniane zabawki muzyczne, takie jak cymbałki czy marakasy, wyświadczasz im bardzo dużą przysługę. Zestawy tego rodzaju zabawek doskonale rozwijają ich słuch muzyczny i poczucie rytmu. Ponadto wspierają rozwój poznawczy. Najlepiej zdecydować się na takie, które wiernie oddają wygląd prawdziwych instrumentów i dźwięki, które wydaje każdy z nich. Dzięki temu zabawa będzie jeszcze bardziej wartościowa. Rytm i muzyka mają wpływ również na szereg innych umiejętności, które pozornie wydają się nie mieć z nimi żadnego związku. Mowa tu chociażby o sprawności muzycznej czy zdolnościach manualnych. Kontakt z muzyką bardzo pozytywnie wpływa na ich rozwój.

Zestaw drewnianych instrumentów muzycznych dla dzieci zawierający proste zabawki, takie jak cymbałki lub marakasy, powinien być zatem dostępny w każdym dziecięcym pokoju, ale również żłobku, przedszkolu, klubiku czy na sali terapeutycznej.

Od kiedy dzieci mogą używać instrumentów?

Odpowiedni moment na to, by udostępnić dziecku pierwszy zestaw drewnianych instrumentów muzycznych, jest wtedy, gdy jest on w stanie samodzielnie utrzymać w ręku na przykład marakasy. Z pewnością szybko odkryje możliwości, jakie daje mu ta pozornie prosta zabawka i zapragnie zapoznać się również z innymi dźwiękami. Wcześniej, jeszcze zanim Twoja pociecha będzie w stanie samodzielnie grać na jakimkolwiek instrumencie, możesz to robić za nią, prezentując dźwięki, jakie wydają chociażby cymbałki. Tak naprawdę okazuje się więc, że drewniane zabawki muzyczne to doskonały wybór już od pierwszych miesięcy życia dziecka, pod warunkiem, że odpowiednio dobierzesz ich zestaw oraz sposób użytkowania. 

Jakie instrumenty wybierać?

Wybierając idealny zestaw drewnianych instrumentów muzycznych dla dzieci, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na jakość poszczególnych elementów. Ważne, by cymbałki czy marakasy były wykonane z bezpiecznych, przyjaznych maluchom materiałów. Jeśli posiadają atesty i certyfikaty niezależnych instytucji, z pewnością będzie to dodatkowo przemawiało na ich korzyść. Trzeba brać pod uwagę to, że najmłodsze dzieci niekoniecznie muszą używać zabawek zgodnie z ich przeznaczeniem. Na początku prawdopodobnie będą nie tylko na nich grać, ale również rzucać nimi, brać do buzi, a nawet gryźć. Jako rodzic musisz przewidywać takie sytuacje. Drewno samo w sobie jest trwałe i wytrzymałe. Zabawki w zestawach to lepszy wybór niż cymbałki czy marakasy z plastiku, które mogą popsuć się już w trakcie pierwszej szalonej dziecięcej zabawy.

Oferta naszego sklepu

W ofercie naszego sklepu dostępne są wyłącznie bezpieczne instrumenty, pochodzące od sprawdzonych, renomowanych producentów. Bez względu na to, czy zdecydujesz się na drewniane cymbałki czy marakasy dla dzieci, masz pewność, że wybierasz dla swojego malucha to, co najlepsze. Oferowane przez nas zestawy zabawek muzycznych zawierają wszystko, co niezbędne, by rozpocząć swoją przygodę z muzyką. Dzięki starannemu wykonaniu posłużą maluchom przez wiele lat i cały czas będą doskonale spełniały swoją funkcję, zapewniając im wiele godzin fantastycznej zabawy, wspierającej ich rozwój.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium