do kasy suma: 0,00 zł

🤍 Zajrzyj do kategorii WYPRZEDAŻ i PROMOCJE i skorzystaj z obniżonych cen 🤍

Integracja sensoryczna

Prawidłowy rozwój dziecka dotyczy wielu płaszczyzn jego życia. Każde odstępstwo powoduje powstawanie różnego rodzaju zaburzeń, które w mniejszym lub większym stopniu objawiają się w codziennym funkcjonowaniu. Jednym z problemów występujących u blisko 15 - 40% dzieci są zaburzenia integracji sensorycznej. Czym jednak jest integracja sensoryczna? To zdolność dziecka do odczuwania, a także do reagowania na konkretne informacje, które dostarcza ciało, jak również i samo otoczenie. U większości rozwija się ona naturalnie, u wielu pojawiają się problemy.

Integracja sensoryczna. Teoria, diagnoza, terapia. Integracja sensoryczna. Teoria, diagnoza, terapia.
Producent: Inny
Cena: 59,00 zł
zobacz więcej
Mowa ciała Mowa ciała
Cena: 29,90 zł 21,90 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Sensorycznie każdego dnia Sensorycznie każdego dnia
Cena: 20,00 zł
zobacz więcej

Integracja sensoryczna - wczesna reakcja

Książka o integracji sensorycznej "Sensoryczny piękny świat"

Jeśli dziecko odbiera bodźce prawidłowo, nie ma problemu z poruszaniem się, z zachowywaniem w danych sytuacjach, z reagowaniem na zachowania innych osób Jeśli jednak wspomniana integracja sensoryczna nie działa prawidłowo, mamy do czynienia z jej zaburzeniami. W ofercie naszego sklepu znalazły się także książki, które pozwolą rodzicom lepiej zrozumieć ten problem i które będą wskazówkami, jak radzić sobie z tego typu zaburzeniami. Im szybciej zostanie zdiagnozowany problem, tym szybciej będzie można go leczyć, a to sprawia, że nasze dziecko będzie w stanie poradzić sobie z wieloma kwestiami związanymi z odczuwaniem i reagowaniem na dane informacje i bodźce z otoczenia. Niestety, jeśli odpowiednio wcześnie nie zareagujemy, lub zignorujemy problem, z biegiem czasu pojawiać będą się problemy z nauką, z pamięcią, z koncentracją. Dziecko nie będzie w stanie prawidłowo funkcjonować w społeczeństwie.

Książki dla rodziców dzieci z zaburzeniami integracji sensorycznej

Dla każdego rodzica trudnym jest fakt, że jego dziecko jest chore. Jednak możemy mieć wpływ na to, aby dziecku w jak najlepszy i najbardziej skuteczny sposób pomóc. Z pomocą przychodzą m.in. książki dla rodziców dzieci z zaburzeniami integracji sensorycznej. Jedna z nich, pod nazwą “Diagnoza i terapia ręki u dzieci”, przedstawia holistyczny model postępowania diagnostyczno-terapeutycznego smart hand model - SHM.

Zobacz więcej: Książeczki kontrastowe dla niemowląt | Książki z odkrywaniem słów dla dzieci | Książki dla dzieci | Książki z zagadkami dla dzieci | Książki angielskiego dla dzieci | Księgi pamiątkowe i albumy dla dzieci | Poradniki dla Rodziców | Książki dla Mamy | Kartki okolicznościowe dla dzieci

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium