Menu
Producenci

 Opinie o Okiemmaluszka.pl na Opineo.pl

Nowości
Czarna moskitiera do wózka, Kiokids
Czarna moskitiera do wózka, Kiokids
25,00 zł
szt.
Duża tablica magnetyczna, Apli Kids
Duża tablica magnetyczna, Apli Kids
130,00 zł
szt.

Integracja sensoryczna

Prawidłowy rozwój dziecka dotyczy wielu płaszczyzn jego życia. Każde odstępstwo powoduje powstawanie różnego rodzaju zaburzeń, które w mniejszym lub większym stopniu objawiają się w codziennym funkcjonowaniu. Jednym z problemów występujących u blisko 15 - 40% dzieci są zaburzenia integracji sensorycznej. Czym jednak jest integracja sensoryczna? To zdolność dziecka do odczuwania, a także do reagowania na konkretne informacje, które dostarcza ciało, jak również i samo otoczenie. U większości rozwija się ona naturalnie, u wielu pojawiają się problemy.

Dzieciaki naśladują zwierzaki Dzieciaki naśladują zwierzaki
Cena: 34,90 zł
zobacz więcej
Mowa ciała Mowa ciała
Cena: 26,00 zł
szt.
zobacz więcej
Mowa gestów Mowa gestów
Cena: 26,00 zł
szt.
zobacz więcej
Nie-zgrane dziecko Nie-zgrane dziecko
Cena: 38,00 zł
szt.
zobacz więcej

Integracja sensoryczna - wczesna reakcja

Książka o integracji sensorycznej "Sensoryczny piękny świat"

Jeśli dziecko odbiera bodźce prawidłowo, nie ma problemu z poruszaniem się, z zachowywaniem w danych sytuacjach, z reagowaniem na zachowania innych osób Jeśli jednak wspomniana integracja sensoryczna nie działa prawidłowo, mamy do czynienia z jej zaburzeniami. W ofercie naszego sklepu znalazły się także książki, które pozwolą rodzicom lepiej zrozumieć ten problem i które będą wskazówkami, jak radzić sobie z tego typu zaburzeniami. Im szybciej zostanie zdiagnozowany problem, tym szybciej będzie można go leczyć, a to sprawia, że nasze dziecko będzie w stanie poradzić sobie z wieloma kwestiami związanymi z odczuwaniem i reagowaniem na dane informacje i bodźce z otoczenia. Niestety, jeśli odpowiednio wcześnie nie zareagujemy, lub zignorujemy problem, z biegiem czasu pojawiać będą się problemy z nauką, z pamięcią, z koncentracją. Dziecko nie będzie w stanie prawidłowo funkcjonować w społeczeństwie.

Książki dla rodziców dzieci z zaburzeniami integracji sensorycznej

Dla każdego rodzica trudnym jest fakt, że jego dziecko jest chore. Jednak możemy mieć wpływ na to, aby dziecku w jak najlepszy i najbardziej skuteczny sposób pomóc. Z pomocą przychodzą m.in. książki dla rodziców dzieci z zaburzeniami integracji sensorycznej. Jedna z nich, pod nazwą “Diagnoza i terapia ręki u dzieci”, przedstawia holistyczny model postępowania diagnostyczno-terapeutycznego smart hand model - SHM.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl