do kasy suma: 0,00 zł

🤍 Zajrzyj do kategorii WYPRZEDAŻ i PROMOCJE i skorzystaj z obniżonych cen 🤍

Książki dla dzieci

Nic tak nie rozwija wyobraźni, kreatywności i ciekawości świata u najmłodszych, jak bajki dla dzieci, książki o zwierzętach czy fantastycznych przygodach. Zapisane na kartkach historie, opowiadania oraz wydarzenia pozwalają każdemu, nie tylko niemowlakom, przenieść się w zupełnie inne miejsce. Rodzice, którzy spędzają czas, czytając swoim pociechom, zachęcając je do samodzielnej lektury i prezentując im nowe pozycje do poznania, czynnie wpływają na ich właściwy rozwój. Edukacyjne książki dla dzieci angażują, ciekawią i porywają niesamowitymi przygodami wszystkich małych czytelników.

Bycie sobą najlepszą przygodą Bycie sobą najlepszą przygodą
Producent: Inny
Cena: 34,90 zł
szt.
zobacz więcej
Wyliczanki dla dzieci Wyliczanki dla dzieci
Cena: 10,90 zł
zobacz więcej
Bajeczki na dobranoc Bajeczki na dobranoc
Cena: 22,90 zł
zobacz więcej
Bajka o lęku Bajka o lęku
Producent: Inny
Cena: 31,90 zł
szt.
zobacz więcej

Bajki dla dziewczynek i chłopców

W ofercie naszego sklepu proponujemy Państwu specjalnie przygotowane książki edukacyjne dla najmłodszych przeznaczone dla dziewczynek oraz chłopców. Podział na preferowane przez dzieci historie sprawi, że każde z nich znajdzie w książkach opowieści o swoich ulubionych postaciach. Bajki dla dziewczynek przepełnione są przygodami księżniczek, czarodziejek, wróżek, królewiczów, kucyków, jednorożców i pegazów. Wszystkie historie olśniewają radością, więzią przyjaźni i dobrym zakończeniem. Z kolei bajki dla chłopców przeważają w motywie przygód, bitew, walki dobra ze złem, w których pojawiają się piraci, astronauci, rycerze, czarownicy, magowie, a nawet kosmici i wielu innych. Historie te zachęcają każdego chłopca do poznawania świata, rozwijają kreatywność oraz wyobraźnię. Dopasowanie rodzajów opowiadań do konkretnych upodobań maluszka gwarantuje, że młody człowiek chętniej sięgnie po książkę dla dzieci, która przedstawia ich ulubione postacie i niesamowite przygody. Polecamy również nasze pozycje dla niemowlaków.

Bajki edukacyjne

Niezwykle ważne jest przekazywanie dzieciom najważniejszych wartości już od najmłodszych lat, uczenie ich szacunku do innych dzieci, do przyrody. Pomogą w tym Bajki z Morałem i Mądre Bajki dla dzieci – bajki dla niemowlaka lub starszego malucha, które edukują przez czytanie. Opowiadają o różnych sytuacjach, w których mogą znaleźć się dzieci i pokazują, jak zachować się w nich nie robiąc innym przykrości i okazując empatię. Ciekawą propozycją są również Bajki Pozytywne Myślenie, które edukują i pokazują, jak wspierać pewność siebie dziecka, jak pokazywać mu jego dobre strony i jak radzić sobie z problemami. Wśród tego typu pozycji znajdują się także poszerzające wiedzę książki edukacyjne o zwierzętach oraz inne warianty dotyczące otaczającego świata.

Książki odpowiadające na pytania

Szczególnie istotną tematyką wszystkich książek edukacyjnych dla dzieci powinno być odpowiadanie na nurtujące pytania. Dzieci z wiekiem stają się ciekawe świata, interesują się sobą oraz swoim otoczeniem, chcą wiedzieć jak najwięcej, dlatego często pytają. Choć rodzice odpowiadają na wiele pytań, warto nauczyć swoje pociechy samodzielnego poszukiwania interesujących informacji. Pomocne w tym będą takie tytuły z serii “Dlaczego? Pytania i odpowiedzi”. Treści odnoszą się do takich kategorii, jak: mój świat, przyroda czy zwierzęta. Równie istotna dla dziecka jest możliwość zrozumienia i poznania swoich uczuć, na takie okoliczności powstały książki o emocjach dla najmłodszych. Pozycje te wyjaśniają zjawisko pojawienia się konkretnego rodzaju uczucia oraz przedstawiają skuteczne sposoby, jak poradzić sobie z zaistniałą sytuacją. Dzięki temu niemowlak będzie w przyszłości lepiej radzić sobie ze swoimi emocjami, zdobędzie umiejętność ich kontrolowania oraz identyfikacji.

Słowniczki obrazkowe

Książeczki z pierwszymi słowami dla dziecka poszerzają jego słownictwo, a ich czytanie buduje więź z rodzicem. Dziecko poznaje świat mowy, uczy się mówić, zyskuje pewność siebie. W naszej ofercie znajdują się słowniczki obrazkowe, książki edukacyjne dla najmłodszych z obrazkami do wyszukiwania szczegółów, książki z serii moje pierwsze 100 słów. Wspaniałą propozycją jest tu książka dla niemowlaka Rok na ulicy czereśniowej, która dodatkowo zapoznaje dziecko z porami roku. 

Dobra noc z książką dla dzieci

Nie bez powodu czytanie dzieciom kojarzone jest głównie z dobranockami. Ta szczególna pora dnia, tuż przed zaśnięciem, ma kluczowe znaczenie w prawidłowym rozwoju dziecka. Słuchanie wspaniałych kołysanek przytulanek pozwala na skupienie uwagi oraz odprężenie przed snem, co gwarantuje szybszy i spokojniejszy proces zasypiania. W naszym sklepie zebraliśmy dla Państwa propozycję idealnych bajek na dobranoc, która nadają się doskonale do czytania pociechom do snu, jak również do ich samodzielnej lektury. Różnorodność dostępnych propozycji zapewnia możliwość doboru opowieści na wiele okazji i wydarzeń, które mają miejsce w ciągu całego roku. Tego rodzaju serie książkowe dla najmłodszych wnoszą radość, fantazję i wiele zabawy w codzienność naszych pociech będących w każdym wieku. Im wcześniej wyrobią nawyk i chęć do czytania, tym lepiej przebiegać będzie ich rozwój i zdobywanie umiejętności. Trudno o lepszą zachętę niż interesujące bajki dla dzieci. Książka edukacyjna o zwierzętach czy pojazdach to zawsze doskonały wybór. Zachęcamy do skorzystania z naszej atrakcyjnej oferty, a w razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości – do kontaktu. Z przyjemnością odpowiemy i doradzimy w wyborze. Zapraszamy!

Zobacz więcej: Książeczki kontrastowe dla niemowląt | Książki z odkrywaniem słów dla dzieci | Książki dla dzieci | Książki z zagadkami dla dzieci | Książki angielskiego dla dzieci | Księgi pamiątkowe i albumy dla dzieci | Poradniki dla Rodziców | Książki dla Mamy | Kartki okolicznościowe dla dzieci

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium