do kasy suma: 0,00 zł

🤍 Zajrzyj do kategorii WYPRZEDAŻ i PROMOCJE i skorzystaj z obniżonych cen 🤍

Masaże dla niemowląt i dzieci

Dla dziecka bardzo ważne znaczenie ma dotyk, ponieważ to poprzez niego wszystkiego się uczy. Warto wzmocnić uczuciowy kontakt z dzieckiem poprzez masaż, który można mu wykonać także w formie relaksacyjnej, jednak aby zrobić to prawidłowo, warto zapoznać się z poradnikiem o masażu niemowląt. Znaleźć można w nim najważniejsze informacje dotyczące tego, w jaki sposób masować dziecko, które części ciała można masować oraz jaką intensywność powinny mieć ruchy naszych dłoni w zależności od masowanego miejsca na ciele dziecka.

Najlepszy poradnik o masażu dziecka

Masaż niemowlęcia. Metoda Shantala

Masaż to najlepszy sposób, aby przynieść ulgę maluszkowi, gdy doskwierają mu różne dolegliwości. Co ciekawe, doskonale wpływa on na jego lepszy rozwój. Aby prawidłowo wykonać masaż, warto zapoznać się z poradnikiem na ten temat, dzięki czemu nie zaszkodzimy dziecku, a wyłącznie mu pomożemy. Poza tym to doskonały sposób na wspólne spędzenie czasu i przekazanie swojej miłości poprzez czuły dotyk. Dostępne w asortymencie sklepu poradniki pokazują, jak krok po kroku odpowiednio wykonywać masaż dziecka. Może to być sam masaż lub masaż połączony z refleksoterapią, co zapewni naszemu maluchowi właściwy rozwój fizyczny, emocjonalny a także dobre samopoczucie.

Masaż shantala dla niemowląt i jego wpływ na rozwój

Masaż shantala dla niemowląt może wykonać każdy rodzic. Dostępne poradniki opisują dokładnie, jak powinien przebiegać oraz jak wygląda technika jego wykonania. Tego rodzaju masaż doskonale wpływa na rozwój dziecka, ponieważ działa uspokajająco, pobudza jego układ odpornościowy, ale też stymuluje rozwój mięśni i układu kostnego. Poradniki o masażu niemowląt są przejrzyście i zrozumiale napisane, dzięki czemu można łatwo nauczyć się go wykonywać. Masaż ten może być również wykorzystywany przy kolkach niemowlęcych, przeziębieniach, niektórych chorobach dzieci oraz wadach słuchu lub wzroku. Poza tym w poradnikach znajdują się zdjęcia pokazujące jak krok po kroku wykonać masaż shantala. Takie dobroczynne masaże na pewno mu nie zaszkodzą maluszkowi, jeżeli tylko zostaną prawidłowo wykonane.

Zobacz więcej: Książeczki kontrastowe dla niemowląt | Książki z odkrywaniem słów dla dzieci | Książki dla dzieci | Książki z zagadkami dla dzieci | Książki angielskiego dla dzieci | Księgi pamiątkowe i albumy dla dzieci | Poradniki dla Rodziców | Książki dla Mamy | Kartki okolicznościowe dla dzieci

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium