do kasy suma: 0,00 zł

🤍 Zajrzyj do kategorii WYPRZEDAŻ i PROMOCJE i skorzystaj z obniżonych cen 🤍

Książeczki miękkie

Czy warto pokazywać dziecku książeczki już od najmłodszych lat? Oczywiście! Nawet jeśli maluch nie potrafi jeszcze czytać ani zbyt długo skupić się na pojedynczej stronie, będzie czerpał z tej aktywności wiele korzyści. We wczesnym okresie życia szczególnie przydatne okazują się miękkie książeczki dla niemowląt. Taka przyjemna, materiałowa zabawka jest bezpieczna dla dziecka, ponieważ nie ma żadnych ostrych kantów. Pojazdy, zwierzątka, kolory – wybór jest bardzo szeroki. Na pewno każdy rodzic znajdzie coś odpowiedniego dla swojego maluszka, co przypadnie mu do gustu i zapewni wiele godzin wspaniałej rozrywki. Sprawdź, co ciekawego znajdziesz w ofercie naszego sklepu!

Książeczka sensoryczna Nature, Babyono Książeczka sensoryczna Nature, Babyono
Producent: Babyono
Cena: 49,00 zł
zobacz więcej

Zalety miękkich książeczek dla niemowląt

Książeczka

 

Pokazywane dziecku miękkie książeczki dla niemowląt mają wiele zalet. Doskonale wpływają na rozwój poznawczy malucha, uczą bowiem koncentrowania się na danym przedmiocie i zainteresowania nim. Kolejną ich cechą jest to, że pozwalają ćwiczyć umiejętność chwytania oraz przewracania stron, co jest ważne w przypadku najmłodszych, ale przede wszystkim na dalszym etapie ułatwiają naukę mówienia, a w późniejszym czasie czytania.

Dzięki miękkim książeczkom sensorycznym dziecko może się wiele nauczyć, a najlepsza nauka, to nauka oczywiście przez zabawę. W związku z tym dziecko samo chętnie sięga po takie przedmioty i jest nimi zainteresowane. Różnorodne faktury, ruchome elementy, ciekawe kolory z pewnością zainteresują malucha. To wszystko sprawia, że nauka przychodzi o wiele łatwiej i jest zdecydowanie przyjemniejsza. Gdy nasza pociecha zaczyna już powtarzać wyrażenia dźwiękonaśladowcze, będzie robiła to chętniej, gdy zobaczy, np. kolorowy, ciekawy obrazek z samochodem. W ten sposób będzie uczyła się pierwszych słów i przypisywania nazw konkretnym przedmiotom.

Ważny jest również aktywny udział rodzica w zabawie. Z pewnością nie powinien on sprowadzać się wyłącznie do podsunięcia maluchowi konkretnej zabawki. Od samego początku warto czytać razem z niemowlęciem, siedząc na miękkim łóżku pokazywać mu obrazki, wydawać zabawne dźwięki. Dzięki temu wspólna lektura z pewnością będzie dla niego jeszcze bardziej interesująca. Spędzony na niej czas zaprocentuje również silniejszą więzią między dzieckiem a mamą i tatą, a ta, jak wiadomo, jest nie do przecenienia.

Nauka poprzez zabawę z książeczkami sensorycznymi

Edukacyjne miękkie książeczki dla niemowląt wypełnione są specjalną pianką, dzięki czemu są miłe w dotyku i bardzo trwałe. Nie ma obawy, że maluch uszkodzi je, nawet przy bardzo intensywnym użytkowaniu czy próbach gryzienia. Niemowlę może podgryzać strony i brać je do buzi, w ten sposób zapoznając się z ich fakturą, co zapewni mu dodatkowe doznania. Dzięki temu, że wszystkie materiały wykorzystywane przy ich produkcji są starannie selekcjonowane i mają niezbędne atesty, nie trzeba martwić się o bezpieczeństwo najmłodszych. Do tego nie niszczą się i nie przyciągają kurzu a także mają kolorowe, piękne obrazki. To powoduje, że pokochają je zarówno dzieci, jak i rodzice.

Książeczki przeznaczone dla niemowląt muszą być odpowiednio miękkie. Dzięki temu nawet najmłodsze dzieci mogą się nimi swobodnie bawić, bez obawy, że uderzą się twardym, ostrym kantem. Zaprojektowane w ten sposób produkty pobudzają zmysł dotyku, zapewniając maluchowi ciekawe doznania sensoryczne.

Poza tym tego rodzaju miękkie książeczki dla niemowląt są idealnym rozwiązaniem, jeżeli chodzi o naukę, która jest pełna frajdy. Poza czytaniem maluch może się nimi bawić, gryźć je, ssać czy też nawet gnieść. Pierwsze lektury przedstawiają, np. pojazdy i zwierzątka, które mają rzeczywiste kolory oraz bardzo naturalnie oddany jest ich wygląd. Dostępne w asortymencie naszego sklepu książeczki materiałowe są bardzo dobre jakościowo. Każde niemowlę będzie chętnie próbowało je odwracać, obracać, a nawet brać do buzi, co nie zaszkodzi ich wciąż doskonałemu wyglądowi.

Sprawdź nasze zabawki dla dzieci: Czarno-białe zabawki | Kolorowe zabawki | Czarno-białe Książeczki miękkie | Czarno-białe Przytulanki | Czarno-białe Metkowce | Czarno-białe Kostki | Czarno-białe Szeleściki | Czarno-białe Piłeczki | Czarno-białe Pacynki | Czarno-białe Grzechotki | Czarno-białe Gryzaki | Czarno-białe Zawieszki do wózka | Czarno-białe Pozytywki | Czarno-białe Zabawki z lusterkiem | Kolorowe Książeczki miękkie | Kolorowe Przytulanki | Kolorowe Grzechotki | Kolorowe Gryzaki | Kolorowe Zawieszki do wózka

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium