do kasy suma: 0,00 zł

🤍 Zajrzyj do kategorii WYPRZEDAŻ i PROMOCJE i skorzystaj z obniżonych cen 🤍

Bezpieczeństwo w domu

Maluchy są szczególnie narażone na sytuacje stanowiące zagrożenie dla ich zdrowia oraz życia. By zapewnić szkrabom odpowiednie warunki i miejsce do zabawy, warto zadbać o bezpieczeństwo dziecka w domu. W sklepie internetowym Okiem Maluszka przygotowaliśmy duży wybór wysokiej jakości akcesoriów, które pozwolą na stworzenie pociechom przyjaznej przestrzeni wolnej od zagrożeń. Dostawcami oferowanych zabezpieczeń są wyłącznie znane i cenione na rynku marki takie jak m.in. Babyono, Attitude oraz Dew.

 

Bezpieczeństwo dziecka podczas snu, karmienia, zabawy – podstawowe zasady

Troska o zdrowie najmłodszych oraz ochrona przed zagrożeniami to bardzo ważna kwestia, przed jaką stają świeżo upieczeni rodzice. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, ale to właśnie w domu dochodzi do wielu wypadków z udziałem dzieci. Maluchy są ciekawe otaczającego świata i pragną poznawać go wszystkimi zmysłami. Dlatego tak istotne jest, aby zapewnić im bezpieczeństwo i stworzyć przestrzeń, w której będą mogły się bawić pod czujnym okiem opiekunów.

Aby ograniczyć ryzyko wypadków, rodzice muszą wykazać się odpowiedzialnością oraz wyobraźnią. W przypadku małych dzieci, które sporą część dnia przesypiają, należy pamiętać, aby kłaść je w łóżeczku na plecach i nie otaczać miękkimi poduszkami. Podstawowe zasady związane z bezpieczeństwem trzeba też mieć na uwadze podczas karmienia i zabawy. Podając maluchowi posiłki w domu, należy uważać na zbyt twarde pokarmy, które mogą zwiększać ryzyko niebezpiecznego zadławienia. Nawet jeśli malec umie sam posługiwać się sztućcami, podczas jedzenia nie powinno się go spuszczać z oczu.

Bezpieczeństwo dziecka w domu – na co zwrócić szczególną uwagę?

Maluchy podczas zabawy uwielbiają wdrapywać się na meble, schody i pokonywać różne przeszkody. Mając na uwadze bezpieczeństwo dziecka w domu, warto zadbać o zapewnienie mu przyjaznego otoczenia, które pozwoli na eksplorowanie świata bez narażenia na różne niebezpieczeństwa. W tym celu wielu rodziców sięga po wytrzymałe zabezpieczenia o nieskomplikowanej budowie, które doskonale sprawdzają się w przypadku szafek, szuflad czy lodówek.

Aby zabawa w domu była bezpieczna, należy też pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu gniazdek elektrycznych, które dla większości raczkujących i chodzących dzieci są bardzo atrakcyjne. Aby uniknąć sytuacji, gdy malec będzie próbował włożyć w dziurki jakiś przedmiot, wystarczy sięgnąć po specjalne blokady wyposażone w kluczyk, który uniemożliwia ich ściągnięcie. Tego rodzaju akcesoria zapewniające bezpieczeństwo pasują do gniazd z uziemieniem oraz bez uziemienia.

Jak jeszcze można zadbać o bezpieczeństwo dziecka w domu?

Zabawki, którymi bawią się maluchy na co dzień, bardzo często trafiają do ich buzi. Z tego względu, chcąc zadbać o bezpieczeństwo dziecka w domu, warto pamiętać o utrzymaniu grzechotek, gryzaków i tym podobnych akcesoriów w należytej czystości. Tutaj z pomocą przyjdą specjalistyczne płyny i spraye dezynfekujące, dzięki którym można usunąć wiele niebezpiecznych dla zdrowia mikroorganizmów takich jak np. gronkowce, paciorkowce czy bakterie E.coli. Przy ich wyborze warto zwrócić uwagę, aby miały hipoalergiczne formuły i były wolne od szkodliwych substancji chemicznych. Środki odkażające mogą być używane nie tylko do czyszczenia zabawek, ale też śliniaczków, podkładek śniadaniowych, krzesełek do karmienia, mat do przewijania oraz powierzchni, na których przygotowywano potrawy z surowego mięsa.

Zadbaj o bezpieczeństwo w domu – stwórz dziecku przestrzeń wolną od zagrożeń!

Rodzice opiekujący się maluchami na co dzień muszą wykazać się dużą wyobraźnią i umieć przewidzieć następstwa ich zachowania. By ograniczyć ryzyko wypadków i zadbać o bezpieczeństwo dzieci w domu, warto postawić na niezawodne i wytrzymałe zabezpieczenia. W sklepie internetowym Okiem Maluszka przygotowaliśmy duży wybór nakładek na meble i blokad na gniazdka elektryczne, które są łatwe i szybkie w montażu, a co najważniejsze, trudne do ściągnięcia przez malucha. Dzięki nim w prosty sposób zmienisz mieszkanie w przestrzeń przyjazną dla szkraba i uchronisz go przed wieloma nieprzewidzianymi zdarzeniami.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium