do kasy suma: 0,00 zł

🤍 Zajrzyj do kategorii WYPRZEDAŻ i PROMOCJE i skorzystaj z obniżonych cen 🤍

Wydrapywanki z rysikiem

W poszukiwaniu ciekawych i kreatywnych zabaw plastycznych dla swoich pociech należy unikać ograniczania się jedynie do klasycznych kolorowanek czy wycinanek. W naszej ofercie poza takimi tradycyjnymi produktami znajdą Państwo również doskonałą alternatywę dla nich – wydrapywanki z rysikiem dla dzieci. Mnogość różnorodnych wzorów, w których występują te zdrapywanki, sprawia, że każdy maluch z pewnością wybierze spośród nich taką, która przypadnie mu do gustu. Przekonajcie się już dziś, jak wiele fantastycznej rozrywki mogą mu zapewnić – w naszym sklepie zamówcie te najpiękniejsze!

Wydrapywanka Dinozaury, Avenir Wydrapywanka Dinozaury, Avenir
Producent: Avenir
Cena: 24,00 zł
szt.
zobacz więcej
Wydrapywanka Happy, Apli Kids Wydrapywanka Happy, Apli Kids
Producent: Apli Kids
Cena: 35,00 zł
szt.
zobacz więcej
Wydrapywanka Jednorożce, Auzou Wydrapywanka Jednorożce, Auzou
Producent: Auzou
Cena: 43,00 zł
szt.
zobacz więcej
Wydrapywanka Kosmos, Avenir Wydrapywanka Kosmos, Avenir
Producent: Avenir
Cena: 24,00 zł
szt.
zobacz więcej
Wydrapywanka Leniwce, Avenir Wydrapywanka Leniwce, Avenir
Producent: Avenir
Cena: 24,00 zł
szt.
zobacz więcej
Wydrapywanka Magiczny Świat, Avenir Wydrapywanka Magiczny Świat, Avenir
Producent: Avenir
Cena: 39,90 zł
zobacz więcej
Wydrapywanka Notes 50 kart, Avenir Wydrapywanka Notes 50 kart, Avenir
Producent: Avenir
Cena: 19,90 zł
zobacz więcej
Wydrapywanka Pandy, Avenir Wydrapywanka Pandy, Avenir
Producent: Avenir
Cena: 24,00 zł
szt.
zobacz więcej
Wydrapywanka Potworki, Avenir Wydrapywanka Potworki, Avenir
Producent: Avenir
Cena: 24,00 zł
szt.
zobacz więcej
Wydrapywanka Przygoda, Avenir Wydrapywanka Przygoda, Avenir
Producent: Avenir
Cena: 39,90 zł
szt.
zobacz więcej
Wydrapywanka Syrenka, Avenir Wydrapywanka Syrenka, Avenir
Producent: Avenir
Cena: 24,90 zł
szt.
zobacz więcej
Wydrapywanka Transport, Avenir Wydrapywanka Transport, Avenir
Producent: Avenir
Cena: 24,00 zł
szt.
zobacz więcej
Wydrapywanka Wróżki, Avenir Wydrapywanka Wróżki, Avenir
Producent: Avenir
Cena: 24,00 zł
szt.
zobacz więcej

Czym dokładnie są wydrapywanki dla dzieci?

Jeśli do tej pory nigdy nie mieliście do czynienia z kreatywnymi wydrapywankami dla dzieci, warto najpierw zorientować się, na czym polega zabawa z ich wykorzystaniem. Zdrapywanki to obrazki ukryte pod ciemną powłoką. Aby odsłonić ilustrację, maluch musi ją zdrapać. Zwykle do zabawki dołączone są specjalne rysiki, które mały artysta może w tym celu wykorzystać. Kiedy ciemna powierzchnia zostanie usunięta, pojawi się pod nią piękny, barwny rysunek.

Zabawa będzie jeszcze bardziej interesująca, jeśli dziecko nie będzie wiedziało, co dokładnie znajduje się na grafice, którą właśnie odsłania. Dzięki temu maluch w pełni zaangażuje się w pracę z kreatywną zdrapywanką. Wizja niespodzianki i chęć sprawdzenia, co tym razem przedstawia obrazek, z pewnością podziała na niego motywująco. Z tego powodu wręczając swojej pociesze nową wydrapywankę, warto nie mówić mu od razu, jaki motyw skrywa. Możecie też pobawić się w zgadywanki i na podstawie widocznych konturów spróbować przewidzieć, co mogą one przedstawiać.

Jak wybierać zdrapywanki? 

Dużych wybór wzorów tych produktów sprawia, że rodzice często mają dylemat, które kreatywne wydrapywanki dla dzieci wybrać. Co warto uwzględnić przy porównywaniu poszczególnych wariantów? Na pewno stopień skomplikowania. Ich odpowiednie dobranie poziomu do wieku i umiejętności Waszej pociechy ma kluczowe znaczenie. Jeśli dopiero zaczyna swoją przygodę z tego typu zabawami, najlepiej wybierać prostsze grafiki. Z czasem, kiedy pociecha zacznie nabierać wprawy w posługiwaniu się rysikiem, stopień trudności będzie mógł oczywiście rosnąć.

Wybierając kreatywne zdrapywanki dla dzieci, dobrze jest też wziąć pod uwagę zainteresowania malucha. Jeśli motyw wydrapywanki będzie wpisywał się w jego upodobania, szanse na to, że skupi się na niej i poświęci czas na jej dokończenie, będą zdecydowanie większe.

Od jakiego wieku sprawdzą się wydrapywanki?

Praca z kreatywnymi zdrapywankami wymaga od dzieci pewnych zdolności manualnych i precyzji, dlatego najlepiej zacząć ją wtedy, gdy widzimy, że maluch sprawnie trzyma już kredki, czy flamastry w dłoni i potrafi nimi manipulować. Warto także zwrócić uwagę na oznaczenia, które znajdują się na opakowaniu lub okładce każdej wydrapywanki. Stosując się do sugerowanego przez producenta wieku, od którego dany wzór będzie odpowiedni, macie największe szanse na to, że Wasza pociecha będzie umiała się nią właściwie bawić. Większość wariantów sprawdzi się już w przypadku przedszkolaków w wieku 3 lat. Są jednak i bardziej skomplikowane motywy odpowiednie dla pięcio-, a nawet siedmiolatków. Wydrapywanie to na tyle uniwersalna zabawa, że sporo frajdy z odkrywania ukrytych obrazków mają nawet dorośli!

Wydrapywanki dla dzieci w naszej ofercie

Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, posiadamy w swojej ofercie wydrapywanki dla dzieci w każdym wieku. Oprócz klasycznych zdrapywanek proponujemy również holograficzne, które będą stanowiły ciekawą odmianę, gdy Wasz maluch znudzi się już prostymi motywami. Bardzo interesującym rozwiązaniem są też notesy składające się z kart pokrytych ciemną warstwą, pod którą znajduje się tylko kolorowe tło. Mały artysta może wydrapywać na nich dowolne motywy, tworząc tym samym własne prace, zgodnie z tym, co podpowiada mu jego wyobraźnia. To bardzo kreatywna zabawa, której maluchy oddają się z prawdziwą przyjemnością. Już dziś zamówcie zabawki z naszej oferty i zapewnijcie swojej pociesze fantastyczną rozrywkę na długie godziny.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium