do kasy suma: 0,00 zł

🤍 Zajrzyj do kategorii WYPRZEDAŻ i PROMOCJE i skorzystaj z obniżonych cen 🤍

Przybory plastyczne

Maluchy uwielbiają spędzać czas na tworzeniu prac plastycznych, dlatego jako rodzice powinniście zadbać o to, by zapewnić im odpowiednie przybory umożliwiające realizację tej artystycznej pasji. Dostępne w naszej ofercie zestawy bezpiecznych farb dla dzieci, dobre kredki, czy mazaki to idealny wybór. Zapoznajcie się z całym asortymentem i zdecyduj, które produkty najlepiej wpisują się w upodobania Waszej pociechy.

Farby w kredce 12 kolorów, Apli Kids Farby w kredce 12 kolorów, Apli Kids
Producent: Apli Kids
Cena: 49,90 zł
zobacz więcej
Farby w kredce 6 kolorów, Apli Kids Farby w kredce 6 kolorów, Apli Kids
Producent: Apli Kids
Cena: 27,90 zł
zobacz więcej
Farby w sztyfcie 12 kolorów, Avenir Farby w sztyfcie 12 kolorów, Avenir
Producent: Avenir
Cena: 49,00 zł
zobacz więcej
Flamastry Kropkowe, Apli Kids Flamastry Kropkowe, Apli Kids
Producent: Apli Kids
Cena: 30,00 zł
zobacz więcej

Bezpieczne farby dla dzieci

Pamiętać należy, że wybierając przybory artystyczne, takie jak zestawy farb lub flamastrów dla dzieci, warto zwrócić uwagę na to, by były dla nich bezpieczne. To ważne, zwłaszcza w przypadku najmłodszych maluchów, którym zdarza się mocno ubrudzić przy tworzeniu prac plastycznych, a nawet polizać akcesoria wykorzystywane przy zabawie. W związku z tym najlepiej wybierać dobre nietoksyczne mazaki i inne produkty do malowania dopuszczone do użytku od określonego wieku. Kilkulatkom polecane są także bezpieczne farby dla dzieci do malowania palcami. Przedszkolaki często mają jeszcze trudności z operowaniem pędzlem czy flamastrem, dlatego takie przybory to doskonałe rozwiązanie w ich przypadku.

Najlepsze kredki dla maluchów

Jeśli chodzi o dobre kredki dla dzieci, powinny spełniać kilka podstawowych kryteriów. Ważne, by maluch mógł je prawidłowo trzymać. W przypadku najmłodszych najlepiej sprawdzą się zestawy tych produktów o nieco większej średnicy, tzw. jumbo. Warto zwrócić uwagę również na bezpieczne mazaki w tym rozmiarze. Z czasem, w miarę doskonalenia chwytu i zdolności plastycznych będzie można zamienić je na klasyczne. Świetną propozycją są też produkty w kształcie kamieni, czy jajeczek. Przedszkolaki uwielbiają się nimi bawić, zarówno tworząc dzieła artystyczne, jak i układając przybory, sortując, czy budując z nich wymyślne konstrukcje. Ogranicza ich przy tym wyłącznie własna wyobraźnia, a ta jak wiadomo, w przypadku dzieci jest bezgraniczna.

Ponadto idealnie dobrane przybory powinny być miękkie, tak by rysowanie nimi było proste, tak jak w przypadku flamastrów i było bezpieczne. W przeciwnym razie Wasza pociecha może się szybko zniechęcić do artystycznego rysowania albo sięgnąć po zestawy mazaków lub farb. Poza zwykłymi kredkami warto wziąć pod uwagę również modele świecowe, których użytkowanie jest szczególnie atrakcyjne dla maluchów. 

Flamastry dla najmłodszych

Co warto wziąć pod uwagę, gdy wybieramy mazaki dla dzieci? Podobnie jak farby, dobre i bezpieczne flamastry powinny być łatwe do sprania z odzieży. Musicie wziąć pod uwagę to, że wystarczy zaledwie chwila, by wiedziony artystycznym zapałem maluch, zamiast tworzyć pracę plastyczną na kartce, zaczął ozdabiać swoje spodenki, czy koszulkę. Zadbajcie też o to, by Wasza pociecha mogła wygodnie trzymać przyrząd do rysowania w dłoni. Świetnym wyborem dla najmłodszych, tak jak w przypadku kredek, będą zestawy produktów nieco grubszych od standardowych. Z wykorzystaniem takich przyborów najłatwiej będzie im ćwiczyć prawidłowy chwyt.

Oprócz tradycyjnych akcesoriów plastycznych warto wziąć pod uwagę również mazaki kropkowe oraz aerografy, czyli takie produkty, w które trzeba dmuchnąć, aby wydobyć z nich kolor. Efekty artystyczne, jakie można dzięki nim uzyskać, przypominają malowanie farbami. Jeśli zależy Wam, by w proces twórczy były zaangażowane dodatkowe zmysły, zwróćcie uwagę na zestawy pisaków zapachowych. Maluchy je uwielbiają, a przecież dobre kredki i flamastry dla dzieci powinny być zarówno bezpieczne, jak i przyjemne w użytkowaniu.

Artykuły kreatywne w naszej ofercie

Wychodząc naprzeciw potrzebom rodziców i ich pociech mamy w asortymencie szeroki wybór dobrych przyborów artystycznych dla dzieci, idealnych do tworzenia prac plastycznych. Proponujemy mazaki, zapachowe flamastry i różnego rodzaju kredki. Wszystkie są bezpieczne i dopuszczone do użytku przez najmłodszych. Poza wszystkimi wyżej kryteriami należy mieć na uwadze to, że to Twoja pociecha będzie tworzyć dzieła przy wykorzystaniu przyborów plastycznych. Dlatego zestawy farb, czy flamastrów, które wybierzecie, powinny podobać się przede wszystkim maluchowi.

Zapoznajcie się z produktami z naszej oferty, wybierzcie odpowiadające potrzebom i zamówcie już dziś!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium