do kasy suma: 0,00 zł

Wspieraj z Nami rozwój Swojego Maluszka!

Książeczki kontrastowe dla niemowląt

Każdy rodzic kompletując wyprawkę dla swojego maluszka powinien zwrócić uwagę na książeczki kontrastowe dla niemowląt, które stanowią element prawidłowego rozwoju dziecka już od pierwszych tygodni jego życia. Wspomniane książeczki zostały tak opracowane, aby pozwolić dzieciom adaptować ich wzrok do otaczającego ich świata. Kiedy się rodzą nie widzą wyraźnie i nie rozróżniają kolorów, dlatego  czarno - białe obrazki pozwalają im odróżniać proste kształty i przyzwyczajać narząd wzroku do rozpoznawania otoczenia.

Świat Maluszka 3m+ Świat Maluszka 3m+
Cena: 7,90 zł
szt.
zobacz więcej
3m+ Jakie to ciekawe 3m+ Jakie to ciekawe
Cena: 9,50 zł
szt.
zobacz więcej
6m+ Świat dzidziusia 6m+ Świat dzidziusia
Cena: 9,50 zł
szt.
zobacz więcej
6m+ Świat wokół nas 6m+ Świat wokół nas
Cena: 9,90 zł
szt.
zobacz więcej
6m+ Zwierzęta i zwierzątka 6m+ Zwierzęta i zwierzątka
Cena: 9,50 zł
zobacz więcej
Błyszczący motylek Błyszczący motylek
Cena: 19,90 zł
szt.
zobacz więcej
Bystre Oczka. A kuku Bystre Oczka. A kuku
Cena: 14,00 zł
szt.
zobacz więcej
Bystre Oczka. Kształty Bystre Oczka. Kształty
Cena: 14,00 zł
zobacz więcej

Wypełnij dzieciństwo swojego dziecka książeczkami kontrastowymi

Twój maluszek już od pierwszych tygodni życia powinien korzystać z możliwości, jakie dają kontrastowe książeczki. Te występują zarówno w formie tradycyjnej, jak również w wersji pojedynczych obrazków lub otwierających się harmonijek. Takie książeczki możemy ułożyć wokół dziecka, gdy leży w łóżeczku, możemy także pokazywać je maluszkowi bawiąc się z nim w przerwie między jedną drzemką a drugą, między jednym karmieniem a kolejnym.

Stymulacja kolorami

Dziecko odróżnia czerwony, żółty, czy zielony kolor średnio po 3-4 miesiącach, jednak w przypadku, gdy obiekty w tych odcieniach są duże i dobrze widoczne. Na samym początku jednak, jego wzrok dopiero przystosowuje się do nowej rzeczywistości. Noworodek nie rozróżnia jeszcze kolorów, zauważa jedynie kontrastowe i wyraźne połączenie koloru białego i czarnego.

Książeczki kontrastowe są więc doskonałym wyborem dla wszystkich noworodków i ich rodziców. Warto je zakupić, aby powoli przyzwyczajać i rozwijać narząd wzroku do otaczającego dziecko świata. W sklepie Okiem Maluszka znajdziesz m.in. książeczki z serii: “Mamusie z dziećmi” oraz “Tatusiowie z dziećmi”.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl