do kasy suma: 0,00 zł

🤍 Zajrzyj do kategorii WYPRZEDAŻ i PROMOCJE i skorzystaj z obniżonych cen 🤍

Wpisz w koszyku
kod: DZIECKO i zyskaj 10% rabatu
w dniach 20-28 maja 2024. Rabat obejmuje produkty nieprzecenione.

Zabawki interaktywne

Szukasz nowych atrakcji dla dziewczynki lub chłopca? Zastanawiasz się, co warto kupić w prezencie na roczek? Gorąco polecamy zabawki interaktywne dla dzieci i niemowląt. Gwarantują frajdę i stymulują umysłowy i fizyczny rozwój malucha. Wielofunkcyjne pluszaki, zwierzątka, maty edukacyjne, czy też sortery, wywołują uśmiech, a jednocześnie pomagają w kształtowaniu umiejętności i zdobywaniu wiedzy. Dzięki pomysłowo zaprojektowanym, bezpiecznym produktom, dostosowanym do wieku, Twoja pociecha aktywnie spędza wolny czas i z wielką ciekawością odkrywa otaczający ją świat.

Rodzina Misiów Browny, Klorofil Rodzina Misiów Browny, Klorofil
Producent: Klorofil
Cena: 47,00 zł
zobacz więcej
Zabawka interaktywna Domek Orzeszek, Klorofil Zabawka interaktywna Domek Orzeszek, Klorofil
Producent: Klorofil
Cena: 99,00 zł
zobacz więcej
Zabawka interaktywna Leśna Szkoła, Klorofil Zabawka interaktywna Leśna Szkoła, Klorofil
Producent: Klorofil
Cena: 229,00 zł
zobacz więcej
Ruchomy Sorter Edukacyjny Trybiki, Yookidoo Ruchomy Sorter Edukacyjny Trybiki, Yookidoo
Producent: Yookidoo
Cena: 69,00 zł
zobacz więcej
TIMIO Zestaw pięciu wymiennych dysków 1 TIMIO Zestaw pięciu wymiennych dysków 1
Producent: Timio
Cena: 89,00 zł
zobacz więcej
Zabawka edukacyjna Roler, Dumel Discovery Zabawka edukacyjna Roler, Dumel Discovery
Producent: Dumel
Cena: 69,00 zł
zobacz więcej
Zabawka interaktywna Odkrywczy Domek, Dumel Zabawka interaktywna Odkrywczy Domek, Dumel
Producent: Dumel
Cena: 299,00 zł 259,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja

Czym wyróżniają się zabawki interaktywne dla dzieci i niemowląt?

Sprawiające radość i spełniające funkcję edukacyjną, atrakcyjne zabawki interaktywne dla niemowląt, na roczek oraz starszych dzieci wciąż zyskują na popularności. Świecą, wibrują, opowiadają bajki i na długo przykuwają uwagę zarówno dziewczynek, jak i chłopców. Pluszaki zwierzątka uczą nowych umiejętności i rozwijają już posiadane. Tego rodzaju produkty dla dzieci działają w ten sposób, że maluch je dotyka, naciska, uderza plastikowym młotkiem, przytula lub w inny sposób wchodzi z nimi w kontakt, a one reagują – wydając dźwięki, świecąc lub mówiąc. Wachlarz możliwych opcji jest imponująco szeroki.

Czego uczą zabawki interaktywne?

Poprzez kontakt z wielofunkcyjną zabawką interaktywną, niemowlę najpierw poznaje zasadę przyczyny i skutku. Jest to pierwszy krok do pobudzenia zmysłów: wzroku, słuchu i dotyku. Z kolei propozycje odpowiednie na roczek rozwijają koncentrację, pamięć, wyobraźnię, a nawet umiejętność kreatywnego myślenia. Najmłodsi mogą ćwiczyć mięśnie za każdym razem, gdy wyciągają ręce do kolorowych przycisków i klocków lub ściskają pluszaka z pozytywką. 

Starsze dzieci uczą się nowych umiejętności, poszerzają słownictwo lub oswajają się z językiem obcym. Poprzez obcowanie z zabawkami interaktywnymi, dziewczynki i chłopcy poznają: kształty, kolory, cyfry, litery, a także odgłosy zwierzątek i dźwięki instrumentów muzycznych.

Docierające do rocznego dziecka lub niemowlaka różnego rodzaju bodźce rozbudzają aktywność i ciekawość świata. Fizyczna stymulacja zachęca dziewczynki i chłopców do rozwijania zarówno zdolności manualnych, jak i motorycznych: siadania, raczkowania, a następnie chodzenia.

Które interaktywne zabawki dla dzieci na roczek?

Zastanawiasz się, które zabawki interaktywne na roczek dla dziewczynki lub chłopca są najlepsze na prezent? Wybranie odpowiednich propozycji dla niemowląt bywa nie lada wyzwaniem. Takiemu dziecku nie wystarczy standardowa grzechotka lub ładny pluszak, mimo że jest ono wciąż za małe na dużo ambitniejsze artykuły. Warto zdawać sobie sprawę jednak, że gdy Twoja pociecha ma roczek, bardzo dobrze Cię rozumie, a ulubionym zajęciem dla niej jest naśladowanie dorosłych.

Dziewczynki i chłopcy w tym wieku są nastawieni głównie na obserwację i interesują się wszystkim tym, co dzieje się wokół nich. Potrzebują ciągłej stymulacji, którą zabawki interaktywne zwierzątka i pluszaki, sortery, maty edukacyjne i książeczki zapewniają. Wspierają one rozwój zmysłu wzroku i słuchu oraz koordynację ruchową nawet u niemowląt. Każda szkatułka i zawieszka z pozytywką lub instrument z kolorowymi przyciskami, wydającymi dźwięki, kształtuje wyobraźnię lub ćwiczy motorykę rocznego dziecka. Dla dziecka obchodzącego roczek polecamy szczególnie interaktywnego zwierzaka Wonder Buddies w postaci słodkiej myszki, niebieskiego króliczka lub sympatycznego lwa, którym maluch może się zaopiekować, wchodząc z nim w interakcję.

Postaw na uniwersalne zabawki interaktywne dla dziewczynki i chłopca!

Na etapie wczesnego dzieciństwa rozróżnianie przedmiotów dla płci męskiej i żeńskiej nie jest konieczne. Zabawki interaktywne dla dziewczynki zazwyczaj podobają się również chłopcu. Auta, wydające różne dźwięki i sygnały świetlne, sortery, czy też gadające pluszaki lub zwierzątka spełniają oczekiwania każdego malucha. Niezależnie od tego, czy wybierasz wielofunkcyjne, atrakcyjne produkty dla niemowlaka, czy też dla Twojej pociechy na roczek, kieruj się przede wszystkim zainteresowaniami i preferencjami małej dziewczynki lub chłopca. W naszym sklepie internetowym znajdziesz najpopularniejsze zabawki dla niemowląt i starszych dzieci: zwierzątka i pluszaki interaktywne, pasjonujące zestawy, edukacyjne gry oraz maty. Wybór należy do Ciebie!

Zobacz więcej: Zabawki dla dzieci wg wieku | Zabawki dla niemowląt | Zabawki do kąpieli | Zabawki drewniane | Montessori | Puzzle i gry | Zestawy kreatywne | Piłeczki i klocki sensoryczne | Lalki | Zabawki interaktywne | Kontrastowe karuzele | Edukacyjne maty do zabawy | Szumiące przytulanki | Projektory do bajek | Odgrywanie ról | Zabawa na dworze | Pomoce edukacyjne | Pacynki

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium