do kasy suma: 0,00 zł

🤍 Zajrzyj do kategorii WYPRZEDAŻ i PROMOCJE i skorzystaj z obniżonych cen 🤍

Wpisz w koszyku
kod: DZIECKO i zyskaj 10% rabatu
w dniach 20-28 maja 2024. Rabat obejmuje produkty nieprzecenione.

Zestawy konstrukcyjne

Własnoręczne przygotowywanie różnego rodzaju figurek, obiektów lub innego typu wyrobów, to w przypadku dzieci świetna rozrywka połączona z możliwością dbania o rozwój psychoruchowy. Zestawy konstrukcyjne dla chłopców lub dziewczynek, które dostępne są w naszym sklepie, sprawdzają się do takich czynności doskonale. To bezpieczne w użytkowaniu komplety zawierające szereg elementów do połączenia we własnym zakresie. Wśród nich znajdziecie np. skręcane na śrubki dinozaury, silikonowe przyssawki do tworzenia nieograniczonych wyobraźnią konstrukcji czy pineski do układania kolorowych obrazków.

Śrubkowy trening małej rączki, Askato Śrubkowy trening małej rączki, Askato
Producent: Askato
Cena: 54,90 zł
zobacz więcej
Klocki magnetyczne 40 elementów, Alilo Klocki magnetyczne 40 elementów, Alilo
Producent: Alilo
Cena: 279,00 zł 219,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja
Kulodrom Odyseja Kosmiczna, Buki Kulodrom Odyseja Kosmiczna, Buki
Producent: Buki
Cena: 199,00 zł
szt.
zobacz więcej

Na czym może polegać nauka za pomocą zestawów konstrukcyjnych dla dzieci?

Produkty składające się z wielu części do samodzielnego układania nierzadko wykorzystywane są przez opiekunów jako narzędzia dydaktyczne przydatne dzieciom w harmonijnym rozwoju. Zestawy konstrukcyjne dla dziewczynek bądź chłopców o takim zastosowaniu to m.in. charakterystyczne plansze do ćwiczenia koncentracji i spostrzegawczości. Zabawa z ich użyciem to figurowa nauka symetrii, która jest istotna w przypadku najmłodszych.

Mogą oni ponadto skorzystać z opisywanych artykułów w formie kompletów do tworzenia mozaik geometrycznych. Zestawy konstrukcyjne dla dzieci mające taką postać, przygotowywane są głównie z myślą o chłopcach i dziewczynkach w wieku przedszkolnym. Na tym etapie jako dodatkowe materiały dydaktyczne pozytywnie wpływają na rozwój tak istotnych cech, jak obserwacja czy analiza. Wzmacniają również dokładność w odwzorowywaniu konkretnych motywów, co z kolei przekłada się na ćwiczenie pamięci oraz inteligencji pociechy. Nauka przy wykonywaniu wspomnianych czynności manualnych z użyciem zestawów konstrukcyjnych dla dzieci jest zatem przeważnie wielowymiarowa i dotyczy m.in. układów zmysłowych chłopców i dziewczynek.

Czy zestawy konstrukcyjne dla dzieci dają możliwość rozwoju ruchowego?

Rozwijanie inteligencji, koncentracji czy spostrzegawczości to zatem główne zalety opisywanych kompletów do samodzielnego składania. Należy ponadto zwrócić uwagę na ich wpływ na stymulację wyłącznie pod względem fizycznym. Gotowe zestawy konstrukcyjne dla dzieci dają dziewczynkom i chłopcom możliwość przygotowywania rozmaitych wyrobów za pomocą własnych dłoni i palców. Zabawa jest dzięki temu jednocześnie ćwiczeniem motorycznym, które przydaje się w późniejszych etapach życia. Zapewnia łatwiejsze trzymanie sztućców podczas spożywania posiłków czy bezproblemowe chwytanie przyborów do pisania w trakcie realizacji zadań w szkole.

Rozwój umiejętności manualnych w przypadku kilkulatków jest niezwykle ważny, dlatego zakup zestawów konstrukcyjnych dla chłopców czy dziewczynek to świetne rozwiązanie, które w tym zakresie stanowi spore wsparcie, będąc uzupełnieniem typowych ćwiczeń ruchowych, jakie zaleca się m.in. dzieciom w wieku przedszkolnym.

Zestawy konstrukcyjne – jakie dla chłopców, a jakie dla dziewczynek?

Oferta naszego sklepu to wiele kompletów pozwalających na samodzielne przygotowanie różnego rodzaju wyrobów przez najmłodsze pociechy. Składają się one np. z elementów do stworzenia wyjątkowego kalejdoskopu. Taka propozycja doskonale sprawdzi się jako prezent zarówno dla chłopca, jak i dziewczynki. Jeśli jednak dziecko wykazuje zainteresowanie wykonywaniem zadań, które są charakterystyczne w przypadku wybranych stanowisk pracy, warto mieć to na uwadze i pod tym kątem podjąć decyzję o zakupie konkretnego zestawu konstrukcyjnego.

Proponowany asortyment to bowiem m.in. komplety tematyczne, w tym np. nawiązujące do majsterkowania i przeprowadzania różnych czynności budowlanych. Oferujemy też przybijanki pozwalające na przygotowanie wyjątkowych dekoracji oraz obrazów, które składać się będą z elementów przypominających księżniczki czy jednorożce. Dzięki temu rodzice zarówno dziewczynek, jak i chłopców, znajdą w naszym sklepie wysokiej jakości zestawy konstrukcyjne zgodne z upodobaniami swojej pociechy.

Dopasowane do indywidualnych preferencji komplety dla dzieci do montażu we własnym zakresie na czas transportu do klienta zabezpieczamy w specjalnych opakowaniach. W ten sposób zamawiający ma pewność, że dany produkt zostanie dostarczony w całości – ze wszystkimi elementami, których w tym wypadku może być nawet kilkaset. Zapraszamy do zakupu opisywanych artykułów!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium