Menu

 Opinie o Okiemmaluszka.pl na Opineo.pl

Nowości
Zestaw narodzinowy Żyrafa Sophie
Zestaw narodzinowy Żyrafa Sophie
129,90 zł
szt.
Nowe Alaantkowe BLW
Nowe Alaantkowe BLW
35,90 zł
szt.
Alaantkowe BLW Rośniemy!
Alaantkowe BLW Rośniemy!
35,90 zł
szt.
Zestaw podarunkowy Szary, Suavinex
Zestaw podarunkowy Szary, Suavinex
94,80 zł
szt.
Zestaw podarunkowy Miętowy, Suavinex
Zestaw podarunkowy Miętowy, Suavinex
94,80 zł
szt.

Żywienie dzieci

Jednym z najważniejszych aspektów bycia rodzicem jest zapewnienie swojemu dziecku prawidłowych warunków rozwojowych. Szczególnie istotne w dbaniu o jego bezpieczeństwo jest zdrowe, racjonalne i dostosowane żywienie. Z tego względu proponujemy poradniki żywienia dzieci, w których można znaleźć rzetelne informacje o skutecznym, zbilansowanym, a co najważniejsze - prawidłowym i bezpiecznym komponowaniu pokarmów. To pewna i profesjonalna propozycja dotycząca sprawdzonego procesu układania zdrowej diety dziecka.

Alaantkowe BLW Alaantkowe BLW
Cena: 35,90 zł
szt.
zobacz więcej
  • nowość
Nowe Alaantkowe BLW Nowe Alaantkowe BLW
Cena: 35,90 zł
szt.
zobacz więcej
  • nowość

Najnowsze metody wprowadzania racjonalnej diety do jadłospisu Twojego dziecka

W niniejszej kategorii znajdują się pozycje dotyczące wprowadzenia przemyślanej i bezpiecznej diety do jadłospisu dziecka. Poradniki żywienia niemowląt omawiają niezwykle popularną metodę BLW, czyli Baby-Led Weaning, co można określić jako pozostawianie dziecku wolnego wyboru w kwestii doboru zdrowych i wartościowych pokarmów. Sposób ten całkowicie wykreśla etap podawania tak zwanych “papek” i karmienia malucha łyżeczką. Dziecko może jeść posiłki przeznaczone również dla starszych dzieci, jednocześnie dostarczając organizmowi niezbędnych substancji. W poradnikach zawarte są instrukcje wprowadzenia diety, komponowania pokarmów, mnóstwo przepisów i przykładów potraw, które chętnie zje nie tylko małe dziecko, ale i starsza pociecha. Dzięki temu szybciej nauczy się samodzielności, a jedzenie stanie się zabawą oraz pełnym radości doświadczeniem.

Zdrowe żywienie wsparciem prawidłowego rozwoju dziecka

W naszej ofercie oprócz specjalistycznych poradników żywienia dzieci opisujących konkretną metodę, znajdują się również książki o bardziej ogólnym charakterze. Stanowią cenne źródło wiedzy dla każdego rodzica. Zawarte są w nich podstawowe informacje, a także odpowiedzi na najczęściej nasuwające się pytania przy komponowaniu diety. Wykaz dobrych, wartościowych składników odżywczych i najważniejsze zasady, których należy przestrzegać przy gotowaniu dla dziecka, skutecznie pomogą rodzicom nawet niedoświadczonym kulinarnie. Na szczególną uwagę zasługują działy tematyczne poświęcone zakazom oraz nakazom, jak i podpowiedziom dotyczącym możliwych reakcji alergicznych. Przestrzeganie wszystkich wytycznych pozwoli opiekunom odpowiednio dbać o prawidłową dietę, a co za tym idzie - bezpieczny rozwój dziecka.

Kreatywna kuchnia - przepisy z poradników żywienia niemowląt

Każdy rodzic lub opiekun po pewnym czasie odczuwa brak weny i inspiracji do tworzenia nowych posiłków dla swojego dziecka. W zdrowym jadłospisie należy pamiętać o różnych czynnikach, między innymi dbaniu o różnorodność i rozmaitość potraw. Przygotowywanie ich we wciąż tej samej formie może stać się nudne i dla dziecka, i dla rodzica. Warto więc wyposażyć się w dostępne w naszej ofercie poradniki żywienia dzieci, w których skomponowano kompletną dietę, nawet na cały rok. Wybrane tytuły dostosowane są do konkretnej grupy wiekowej oraz rodzaju przygotowywanych posiłków. Cenne wskazówki i wytyczne pozwolą na prawidłowe przygotowanie potraw. Rodzic, tworząc rozmaite dania, nabierze wprawy, wyczucia i zdobędzie cenne doświadczenie, które pomoże mu w racjonalnym, w pełni wartościowym żywieniu swojego dziecka.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl