do kasy suma: 0,00 zł

🤍 Zajrzyj do kategorii WYPRZEDAŻ i PROMOCJE i skorzystaj z obniżonych cen 🤍

Kolorowanki i wycinanki

W trosce o rozwój zdolności manualnych i plastycznych dziecka warto wręczać mu regularnie różnorodne kreatywne książki kolorowanki i przeznaczone dla maluchów proste wycinanki z ulubionymi zwierzątkami dzieci, np. z psami, kotkami i innymi łatwymi do pomalowania grafikami. Są idealne dla dziewczynek i chłopców – jeśli ich tematyka będzie dopasowana do aktualnych zainteresowań Waszej pociechy, z pewnością przypadną jej do gustu i zapewnią ciekawą rozrywkę na długie godziny. Sprawdźcie nasze wyselekcjonowane propozycje, a zakup idealnej książki z zadaniami do kolorowania lub wycinania dla dzieci przyjdzie Wam z łatwością.

Kolorowanka podłogowa XL - Kosmos Kolorowanka podłogowa XL - Kosmos
Producent: Inny
Cena: 9,50 zł
szt.
zobacz więcej
  • nowość
  • nowość
  • nowość
  • nowość
Kolorowanka pojazdy z naklejkami Kolorowanka pojazdy z naklejkami
Producent: Inny
Cena: 7,90 zł
szt.
zobacz więcej

Najlepsze kolorowanki dla dzieci

Przeróżne klasyczne łatwe kolorowanki dla dziewczynek i chłopców to proste obrazki ze zwierzątkami, z kotkami, psami, przedmiotami bliskimi otoczeniu malucha i innymi kreatywnymi motywami, które należy wypełnić kolorem przy użyciu kredek, flamastrów czy farb. Im bardziej skomplikowana grafika, tym większej precyzji wymaga jej dokończenie. W przypadku najmłodszych świetnie sprawdzają się ilustracje z grubymi konturami – maluchowi jest prościej dokładnie je pokolorować. Ważne jest także to, aby pola do zamalowywania były stosunkowo duże. Starsi mogą natomiast sięgnąć po kreatywne wycinanki dla dzieci albo książki kolorowanki z bardziej skomplikowanymi obrazkami, na przykład takie z bohaterami ulubionych bajek dla dziewczynek i chłopców. Ważne, by poziom trudności był dostosowany do aktualnych umiejętności manualnych Waszej pociechy, w przeciwnym razie może zniechęcić się do zabawy. Zbyt łatwe mogą z kolei szybko znudzić dziesięcio- czy dwunastolatka.

Kiedy książki z kolorowankami z psami i kotkami dla maluchów okażą się już zbyt mało wymagające i interesujące, a proste wycinanki nie będą ich jeszcze interesowały, warto zwrócić uwagę na produkty innego rodzaju. Ciekawą propozycją są na przykład kreatywne kolorowanki podłogowe w formacie XXL. Kolorowanie takich obrazków to prawdziwe wyzwanie i zajęcie na dłuższy czas.

Wśród najbardziej interesujących pozycji z naszego asortymentu warto wymienić również łatwe kolorowanki dla maluchów z tatuażami (na przykład z motywem kotków lub psów), wycinankami, czy naklejkami, odpowiednie zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców. Taki prosty, drobny dodatek zawsze sprawia, że dzieci chętniej sięgają po książkę z kreatywnymi zadaniami. 

Ciekawe wycinanki dla maluchów

Warto podsunąć swojej pociesze również proste wycinanki dla dzieci kilkuletnich albo bardziej kreatywne pozycje dla starszych dziewczynek i chłopców. To miła odmiana od łatwych kolorowanek dla najmłodszych. Ich tematyka może być bardzo zróżnicowana, począwszy od kotków i psów, aż po fantastyczne bajkowe postacie. Proste wycinanki z liniami pomocniczymi pomagają dzieciom w nauce posługiwania się nożyczkami, co istotnie jest dla maluchów w wieku przedszkolnym.

Ciekawym rozwiązaniem są także książki z wycinankami dla maluchów, które najpierw można pomalować. Dzięki nim można połączyć rozwijanie zdolności kreatywnych, manualnych i artystycznych. Przy ich doborze nie musimy kierować się podziałem na te przeznaczone typowo dla chłopców lub dziewczynek. Ważne, by motyw przypadł do gustu samemu zainteresowanemu i był odpowiednio łatwy dla dziecka w konkretnym wieku. Do najbardziej uniwersalnych i stosunkowo prostych grafik do wycinania należą zwierzaki, na przykład kotki lub psy.

Nasza oferta kolorowanek i wycinanek

W ofercie naszego sklepu znajdą Państwo szeroki wybór kolorowanek dla dziewczynek i chłopców z łatwymi i bardziej skomplikowanymi wzorami. Możecie wybierać spośród grafik z wizerunkami np. kotków i psów, ale również całymi scenkami, czy motywami z bajek. Proponujemy również kreatywne książki z prostymi wycinankami dla maluchów i starszych dzieci. 

Staramy się na bieżąco wprowadzać do swojego asortymentu kolejne kolorowanki, tak aby zabawa nimi nigdy się nie nudziła. Warto na bieżąco uzupełniać kolekcję o kolejne pozycje, zgodnie ze zmieniającymi się upodobaniami ich małych użytkowników. Infantylne kotki i psy raczej będą bowiem nieodpowiednie dla nastolatka. Pamiętajcie też, by stopniowo podnosić poziom trudności wycinanek, które podsuwacie swojemu dziecku. Jeśli będą zbyt łatwe, trudno oczekiwać, że zajmą pociechę na dłuższy czas.

Już dziś przejrzyjcie całą naszą ofertę i zamówcie produkty, dzięki którym Wasz maluch będzie mógł się rozwijać!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium