do kasy suma: 0,00 zł

🤍 Zajrzyj do kategorii WYPRZEDAŻ i PROMOCJE i skorzystaj z obniżonych cen 🤍

Mobile Montessori

Urządzając pokój dla swojego dziecka, które ma już niedługo pojawić się na świecie, każdy z nas stara się stworzyć mu bajeczną przestrzeń, która będzie naszemu maluchowi przyjazna w i której naprawdę dobrze i bezpiecznie będzie się czuć.


Jednym z elementów o jakim rodzice nie zapominają, są karuzele na łóżeczko. Alternatywą dla tych tradycyjnych i wszystkim znanych są mobile Montessori, dzięki którym zapewniamy dzieciom bodźce do stymulowania ich narządu wzroku i zwracania uwagi na to, co je otacza.

Mobil kontrastowy wymienny OWOCE, Little Dot Mobil kontrastowy wymienny OWOCE, Little Dot
Producent: Little DOT
Cena: 105,00 zł
zobacz więcej
Mobil kontrastowy, Little Dot Mobil kontrastowy, Little Dot
Producent: Little DOT
Cena: 79,90 zł
szt.
zobacz więcej
Mobil Montessori Gobbi niebieski, Little Dot Mobil Montessori Gobbi niebieski, Little Dot
Producent: Little DOT
Cena: 129,00 zł
zobacz więcej
Mobil Montessori TANCERZE, Little Dot Mobil Montessori TANCERZE, Little Dot
Producent: Little DOT
Cena: 135,00 zł
zobacz więcej
Mobil Montessori TĘCZA, Little Dot Mobil Montessori TĘCZA, Little Dot
Producent: Little DOT
Cena: 109,00 zł
zobacz więcej
Karty wymienne ZWIERZĘTA, Little Dot Karty wymienne ZWIERZĘTA, Little Dot
Producent: Little DOT
Cena: 20,00 zł
zobacz więcej

Wiele produktów Mobile Montessori!

Mobil z wielorybami :)

W ofercie naszych produktów znalazły się piękne ozdoby - karuzele, które dostarczą dziecku moc wrażeń i będą znacząco wpływać na jego rozwój, szczególnie jeśli chodzi o dostosowanie narządu wzroku do zupełnie nowych dla niego warunków. Mobile Montessori dla niemowląt dostępne w naszej ofercie to przede wszystkim połączenie prostoty, estetyki oraz wysokiej jakości wykonania.

Oferujemy zarówno tradycyjne mobile, w których poszczególne elementy poruszają się niezależnie, jak i np. mobile kontrastowe wymienne na krzyżaku, w których możemy zmieniać obrazki pokazując dziecku wciąż nowe rysunki i ukazując np. zwierzęta, pojazdy czy też kształty. Zgodnie z pedagogiką Montessori, właściwie dobrane mobile są ważnym elementem otoczenia dziecka, dostarczają niezbędnych wrażeń i bodźców wzrokowych.

Mobile są elementami doskonale dopasowanymi do etapu rozwoju niemowlęcia, nadmiernie nie pobudzają, nie przytłaczają, ale dostarczają interesujące wrażenia optyczne. Dziecko śledząc obiekty w ruchu zaspokaja swoje potrzeby rozwojowe i skupia się na jednym obszarze. W rezultacie, dziecko nie jest niepotrzebnie “atakowane” bodźcami, których nie może przyjąć, lecz dostarczamy mu serię doznań, która jest odpowiednia do wieku malucha. Kolorowe, śpiewające i świecące karuzele na tym etapie rozwoju dziecka nie spełniają dobrze swojej roli.

W sklepie Okiem Maluszka oferujemy również karuzele - krzyżaki z pięknymi, kolorowymi ptaszkami czy motylami, zwisające kulki w jednej kolorystyce - tzw. mobile gobbi uwrażliwiające na zmiany odcieni danego koloru oraz inne warte uwagi produkty, które bez wątpienia okażą się być idealną zawieszką nad łóżeczkiem Waszego dziecka. Dzięki odpowiednim kolorom, w jakich utrzymane są mobile, dziecko odbiera interesujące wrażenia optyczne, ale i estetyczne. Rozwija umiejętność rozróżniania kształtów, koncentracji uwagi, percepcji głębi. Mobile cechuje niezwykła lekkość, dzięki której wprawiony w ruch mobil porusza się płynnie przez dłuższy czas.

Mobil z kulkami w pomarańczowo czerwonych odcieniach

Dla każdego z mobili: np. mobilu ośmiościany, munari, gobbi, jaskółki czy motyle określony jest wiek niemowlęcia, od którego dany mobil wspiera jego rozwój, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby dany mobil znajdował się nad łóżeczkiem dziecka tak długo, jak długo jest ono nim zainteresowane.

Należy pamiętać, że mobile zawieszamy nad łóżeczkiem w momencie, gdy niemowlę jest aktywne i wypoczęte. Powinny znajdować się poniżej linii wzroku dziecka, ok. 20-30 cm od jego oczu. Nie zawieszamy mobilu bezpośrednio nad główką dziecka.

Mobile zawiesza się pod sufitem przy pomocy haczyka. Do tego celu proponujemy także model drewnianego uchwytu do karuzeli, bardzo łatwy i szybki w montażu. Wykonany z naturalnych elementów i o estetycznym wyglądzie.

Pomysł na pierwszy prezent

Dla dzieci, które przychodzą na świat nie trzeba wiele. Tutaj nie chodzi o kupowanie zabawek, czy innych rozwiązań, które nic znaczącego sobą nie wnoszą. Wybierając mobile dla dzieci można zapewnić maluchowi ogrom bodźców, które bez wątpienia będą miały ogromne znaczenie, jeśli chodzi o dalszy rozwój naszej pociechy. Wiszący nad łóżeczkiem mobil już od pierwszych dni życia dziecka będzie stymulował jego wzrok i bez wątpienia stanie się estetycznym, ładnym i do tego funkcjonalnym elementem w pokoju dziecka.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium