do kasy suma: 0,00 zł

Przydatne książki dla rodziców o wychowaniu dziecka

0
Przydatne książki dla rodziców o wychowaniu dziecka

Bycie rodzicem to jedna z najpiękniejszych, ale i najtrudniejszych ról, z jakimi przychodzi zmierzyć się każdemu człowiekowi. W momencie, kiedy na świat przychodzi dziecko, zmienia się całe nasze życie. Odtąd nie myślimy tylko o sobie, nie mamy czasu wyłącznie dla siebie, gdyż ta mała istota całkowicie zmienia nasze życie. Wychowanie dziecka to piękny, cudowny czas, ale przy tym niezwykle trudny. Potrzeba odpowiedniej wiedzy, ciągłej pracy nad sobą, emocji, uczuć i tego wszystkiego, co składa się na rodzicielstwo. Jak więc się tego wszystkiego nauczyć? Skąd czerpać wiedzę?

Z całą pewnością bardzo dobrym sposobem na naukę są poradniki dla rodziców. Dzięki nim można poznać wiele cennych wskazówek, otrzymać specjalistyczną pomoc i odpowiedzi na wiele nurtujących pytań. Serie książek poświęconych rodzicielstwu dają możliwość zdobycia wiedzy teoretycznej, którą w dużej mierze można przełożyć na praktykę. Warte uwagi są pozycje pisane z myślą o młodych rodzicach obawiających się pierwszego spotkania z dzieckiem oraz nowej roli.

Wachlarz dostępnych pozycji obejmuje wiele cennych książek, na jakie zarówno przyszli rodzice, jak i ci, którzy nimi już zostali, powinni zwrócić uwagę. Zawarta jest w nich pełnia wiedzy dotycząca zarówno opieki nad dzieckiem, jak i budowania z nim więzi, tworzenia cudownych relacji między maluchem a rodzicem już od pierwszych dni życia. Każdy z nas popełnia błędy, ale dzięki temu uczymy się bycia konsekwentnym, wyciągamy wnioski, wciąż doświadczamy czegoś nowego. Poprzez książki dla rodziców możemy jednak wielu błędów unikać, a nasze dylematy czy rozterki rozwiązywać poprzez poszukiwanie odpowiedzi w tych najbardziej wartościowych poradnikach, które są formą pomocy dla każdego młodego rodzica.

Ciekawe i przydatne książki dla przyszłych rodziców o wychowaniu dziecka z pewnością powinny znaleźć się w ich biblioteczce. Im więcej zdobędziemy wiedzy teoretycznej, tym łatwiej będzie nam zrozumieć pewne rzeczy i prościej do nich podejść. Choć wychowywanie nie jest łatwym zadaniem i uczy nas niezwykłych rzeczy, to odpowiednim podejściem i dużymi pokładami miłości możemy osiągnąć wszystko.

Jak wychowywać dziecko od niemowlaka?

Większość rodziców obawia się pierwszych tygodni życia dziecka. Jak je kąpać, usypiać? Jaka pozycja do karmienia będzie najlepsza? Co zrobić, gdy dostanie kolki? Rodzących się pytań jest mnóstwo i tak naprawdę stale musimy zdobywać wiedzę, pogłębiać ją i poznawać świat z perspektywy rodzica.

Zadając sobie pytanie, jak wychowywać dziecko od niemowlaka, z pewnością nie ma jednej, prostej odpowiedzi, gdyż to realne życie uczy nas tego wszystkiego. Bez wątpienia jednak warto posiadać poradniki dla rodziców, dzięki którym można na bieżąco poznawać rozwiązania problemów, z jakimi na co dzień się zmagamy lub się do nich odpowiednio przygotować. Dobra książka dla wielu matek czy ojców stanowi podstawę, dzięki której czują się pewnie i bardziej świadomie, wiedząc, że w razie braku wiedzy w danym temacie mogą ją zdobyć i to z pełni profesjonalnego źródła.

Wychowanie maluszka od urodzenia do trzeciego roku życiaPolecając Państwu książkę dla rodziców, z wielką przyjemnością przedstawiamy między innymi pozycję pt. “Wychowanie maluszka od urodzenia do trzeciego roku życia”, napisaną przez Magdalenę Wegner-Jezierską w formie poradnika. Stanowi kompendium wiedzy na najbardziej nurtujące nas pytania. Jak komunikować się z maluszkiem? Na czym polega mądre wychowanie? Jakich błędów unikać? Jeśli wydaje nam się, że małe dziecko nic nie rozumie i nie ma sensu zastanawiać się nad kwestią jego wychowania, jesteśmy w błędzie. Im więcej damy od siebie w pierwszych miesiącach jego życia, tym to wszystko będzie miało swoje odzwierciedlenie w późniejszym czasie.

Maluszek potrzebuje bliskości, czułości, naszego głosu, bicia serca, miłości. Jeśli nie czujemy się w pełni spokojnie i mamy w sobie wiele obaw, warto zdobyć stosowną wiedzę. Prawdą jest, że po urodzeniu malucha działa instynkt rodzicielski i sami automatycznie wiemy, co robić, by dziecko czuło się bezpiecznie. Są jednak takie aspekty, które trzeba poznać od specjalistycznej strony, by wcielić je w życie - na pewno książki o wychowaniu dzieci są bardzo dobrą w tym celu pomocą.

Poradniki dla rodziców - skuteczna, profesjonalna pomoc

Każdy z nas uczy się na błędach, stoi przed różnego rodzaju zadaniami, w których sprawdza się bardziej lub mniej, ale zawsze się czegoś uczy i zdobywa nowe umiejętności. Jeśli chodzi o bycie rodzicem, jest to zadanie, z którym trzeba się zmierzyć, dając z siebie 100%. To od nas bowiem zależy, na jakiego człowieka wyrośnie nasze dziecko. Będąc rodzicem, powinniśmy nauczyć go wybierać w życiu mądrze i stawiać na jego drodze takie znaki, by wiedział, w jakim kierunku ma zmierzać.

Korzystając z poradników dla rodziców, możemy poznać wskazówki, jak działać, by nie zrobić dziecku krzywdy, ale pomóc mu wyrosnąć na mądrego, świadomego siebie i swoich możliwości człowieka. Poprzez osoby posiadające konkretną wiedzę, możemy uzyskać pomoc, dzięki której zapewnimy naszemu dziecku to, co najlepsze. Zarówno książki dla przyszłych rodziców, jak i tych, którzy nimi dopiero zostali, to bardzo dobre pozycje, które warto zakupić. Będąc w ciąży, młoda mama może już w pełni zapoznać się z tym, co czeka ją za kilka miesięcy. Może przynajmniej w teorii zobaczyć, jak to wszystko będzie wyglądało. Często niewiedza prowadzi do sytuacji, w których nie radzimy sobie z wychowaniem lub po kilku latach widzimy, że w którymś momencie coś poszło nie tak, jak powinno. Być może zabrakło wiedzy? Być może pewne działania poszły nie w takim kierunku, w jakim powinny?

Wychowanie - najtrudniejsze zadanie dla każdego człowieka

Czym dla Ciebie jest wychowanie? Co kryje się pod tym pojęciem? To zajmowanie się dzieckiem, zaspokajanie jego podstawowych potrzeb życiowych, zapewnienie mu bezpieczeństwa, troska o niego, wspólna zabawa. Składa się na nie wiele czynników, które krok po kroku realizujemy przez długie lata. Wychowując dziecko, pragniemy, aby stało się ono przede wszystkim dobrym człowiekiem. Nie będzie takim, jeśli nie przekażemy mu odpowiednich podstaw, wartości, zasad, jakimi należy kierować się w życiu.

Jak kreatywnie wspierać rozwój dziecka? Według nas każdy rodzic powinien przeczytać poradnik “Jak kreatywnie wspierać rozwój dziecka” autorstwa Natalii Minge i Krzysztofa Minge, którzy są psychologami oraz rodzicami. W książce tej można odszukać wiele ciekawych wskazówek dotyczących wychowania, zasad, jakimi rodzic powinien się kierować, działań, które warto wprowadzić w życie, aby zapewnić pełną, potrzebną troskę i opiekę dziecku, dając obu stronom to, co najlepsze.

Szczęśliwy rodzic to szczęśliwe dziecko - tak z pewnością słyszeliśmy już nie raz. Podchodząc więc do kwestii wychowania dziecka racjonalnie, mądrze, rozsądnie i z pełną konsekwencją, jesteśmy w stanie dać mu to, co dla niego najlepsze. Wyżej wspomniana pozycja to wskazówki, jak wspierać rozwój dziecka, wykorzystywać jego wrodzony potencjał a także rozwijać różnorodne zdolności. Na wychowanie składa się wiele czynników i aby całość odpowiednio ze sobą współgrała, musimy na każdej płaszczyźnie dać z siebie jako rodzice 100%.

W opiece nad dzieckiem mogą pomóc nam dziadkowie, ogromną rolę odgrywa również przedszkole, rówieśnicy, ale to rodzice stanowią ten główny fundament, na którym opiera się wychowanie. To rodzice przekazują dziecku wartości, jakimi powinien kierować się w życiu, wskazując, co jest dobre, a co złe, starając się, aby będąc dorosłym, znał wszystkie podstawy, które dalej będzie mógł przekazywać swoim dzieciom.

Książki dla rodziców - fachowa pomoc w pigułce

Kiedy stajemy się rodzicami, musimy stać się odpowiedzialni za tę małą istotę. To ona czuje się przy nas najbardziej bezpiecznie i w szczególny sposób nas potrzebuje. Kiedy pojawia się dziecko, staje się ono priorytetem, jako rodzice oddajemy mu całych siebie. Książki dla rodziców to kompendium wiedzy oraz tego, co rodzice powinni wiedzieć, stając się nimi. Aspekt emocjonalny, budowanie więzi, uczenie się siebie nawzajem - to wszystko jest fundamentem szczęścia, ale wymaga odpowiedniej pracy nad sobą, by to zrozumieć. Nic nie okaże się lepszym rozwiązaniem, niż fachowe porady osób, które mają odpowiednią wiedzę popartą naukowo a przede wszystkim na własnym przykładzie doświadczyły tego, jak wygląda rodzicielstwo.

Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły Jedną z rzeczy, jakie należy wziąć pod uwagę, jest kwestia mówienia i słuchania. Często rodzicom wydaje się, że skoro dziecko jest małe, nie musimy słuchać tego, co ma nam do powiedzenia, bo są to rzeczy mało ważne i nieistotne. Prawda jest jednak taka, że dziecko mówi do nas, ponieważ chce, żebyśmy go wysłuchali - w jego wypowiedzi jest coś, co może nie dla nas, ale dla niego właśnie jest ważne i istotne. Idealną lekturą, w wyśmienity sposób poruszającą tę kwestię, jest “Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały, Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły”. Jest to książka Adele Faber i Elaine Mazlish, którą powinni przeczytać wszyscy rodzice. Skoro my chcemy, aby nasze dzieci nas słuchały, to dlaczego nie słuchamy, co do nas mówią? W tej książce można poznać wskazówki, jak powinna wyglądać komunikacja z dziećmi. Co więcej, wydanie jest wzbogacone o doświadczenia polskich rodziców.

Książki dla przyszłych rodziców - czyli poznawanie teorii

Bardzo często zadajemy sobie pytanie, kiedy zacząć myśleć o tym, jak powinno wyglądać wychowanie naszego dziecka. Zastanawiamy się, czy lepiej zdobywać wiedzę, kiedy dziecko nie przyszło jeszcze na świat, podczas okresu ciąży, czy wszystko tak naprawdę wyjdzie w praktyce, a sama teoria nic pozytywnego nie wniesie. Warto się szkolić, czytać i korzystać z porad osób już doświadczonych, które mają nam do przekazania mnóstwo mądrych, cennych wskazówek.

Książki dla przyszłych rodziców to ciekawe pozycje, dzięki którym można przez czas oczekiwania na narodziny przygotować się do roli mamy czy taty najlepiej, jak tylko to możliwe. W takich książkach zawartych jest wiele rad, dzięki którym przyszli rodzice mogą czerpać wiedzę, przekładając ją na praktykę. Młody rodzic może nie wiedzieć, że małe dziecko potrzebuje jego głosu czy szumu bicia serca. Tego wszystkiego trzeba się dowiedzieć. Kiedy maluch przychodzi na świat, wszystko, co dla nas znane i bezpieczne, dla niego jest zupełnie obce. Jest pełne obaw, a jedyne bezpieczne miejsce, to bliskość rodzica. Tak ważne jest więc zapewnienie mu bezpieczeństwa. Wiele pozycji książkowych doskonale to pokazuje, dlatego też warto czytać, zdobywać wiedzę i nie być zamkniętym na to, co mają nam do powiedzenia ludzie znający temat od podszewki.

Wybierając odpowiednie książki, wiele z nich stanowi prawdziwe bestsellery i na nie na pewno warto stawiać. Nie każda książka jest odpowiednia i nie każda da nam to, na czym nam zależy najbardziej. Jeśli więc czerpać pełnię wiedzy i nauki, to tylko z takich pozycji, które są tego warte.

Książki dla kobiet - jak stać się mamą?

Czy matkami stajemy się od razu? Czy biorąc na ręce dziecko, jesteśmy w 100% pewne, że w tej roli się odnajdziemy? Każda z nas odmiennie podchodzi do macierzyństwa, decyduje się na dziecko na innym etapie życia i z różnym doświadczeniem. Dla jednych kobiet jest to rola życia, której oddają się bez reszty, dla drugich to niezwykle trudne wyzwanie. Jedne mamy stają się nimi od razu po urodzeniu dziecka, inne z kolei muszą w tę rolę wejść, powoli się w niej odnajdując. Na pewno bardzo dobrym rozwiązaniem są książki dla kobiet, dzięki którym można dowiedzieć się wielu przydatnych w codziennym życiu rzeczy. Takie lektury uczą niejako, jak stać się mamami. Wybierając odpowiednie poradniki dla rodziców, można uzyskać odpowiedzi na wiele nurtujących pytań. Jeśli chcemy być dobrymi mamami, spełnić się w tej roli jak najlepiej, to bez wątpienia warto postawić na to, by nauczyć się wielu niezbędnych podstaw, ponieważ wychowanie dziecka to nie tylko czynności pielęgnacyjne, ale przede wszystkim bycie z dzieckiem, rozumienie jego potrzeb, pokazywanie mu, jak radzić sobie z emocjami oraz jak zachowywać się w konkretnych sytuacjach.

Nie bez powodu mówi się, że bycie rodzicem to najtrudniejsze zadanie w życiu. Żadna praca, wymagające stanowisko, zlecenia i nadmiar obowiązków w domu nie są tak trudne, jak bycie rodzicem. Konsekwencja, kreatywność, poświęcanie czasu, troska - to wszystko jest niezwykle ważne i cenne. Wielu rzeczy musimy się nauczyć, niektóre przychodzą nam łatwiej, inne trudniej, ale jeśli czegoś bardzo chcemy i nam na tym zależy, to wkładając w to swoje serce, jesteśmy temu w pełni oddani. Bycie rodzicem to trudne zadanie, ale przy tym jedno z najwspanialszych, z jakim przychodzi nam się zmierzyć.

Poradniki dla rodziców stanowią kompendium wiedzy na temat tego, jak zająć się dzieckiem tuż po jego przyjściu na świat a także na dalszych etapach rozwoju. W naszej ofercie znajdują się rozmaite propozycje, które z pewnością ułatwią bycie rodzicem poprzez dostarczenie odpowiedniej, specjalistycznej wiedzy. Nasz zbiór to posegregowane kategorie, treści ułożone tematycznie oraz wskazówki co robić, aby rodzicielstwo było świadome i rozsądne. Dzięki zdobytej wiedzy każdy kolejny krok w wychowaniu z pewnością będzie przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą. Posiadamy wiele różnych, ciekawych książek - poradników, z pewnością każdy rodzic znajdzie odpowiednią dla siebie. Oferujemy korzystne ceny! Jeśli mają Państwo pytania, zapraszamy do kontaktu - z chęcią rozwiejemy wszelkie wątpliwości.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl