do kasy suma: 0,00 zł

🤍 Zajrzyj do kategorii WYPRZEDAŻ i PROMOCJE i skorzystaj z obniżonych cen 🤍

Pomoce edukacyjne

Im wcześniej zaczniemy rozwijać w naszym dziecku ciekawość świata oraz zapewnimy mu dostosowane do jego wieku pomoce edukacyjne, na przykład takie w duchu Montessori, tym lepiej będzie się rozwijało i funkcjonowało na wielu płaszczyznach swojego życia. Doskonała pamięć, koncentracja, zdolność logicznego myślenia - te umiejętności możesz rozwijać w swoim maluchu już od pierwszych tygodni życia, jeszcze zanim rozpocznie żłobek czy przedszkole. Pomogą Ci w tym nasze pomoce edukacyjne, które stanowią niezwykle cenne źródło wiedzy w odkrywaniu przez najmłodsze z dzieci otaczającego nas świata. Należą do nich m.in. woreczki sensoryczne, poduszeczki, tablice i małe figury.

Jak wybrać odpowiednie pomoce edukacyjne dla dzieci?

Galeria obrazków w torbie do auta - pomoc edukacyjna!

Wybierając zabawki, którymi będzie się bawiła Twoja latorośl w domu, po powrocie z przedszkola czy żłobka, powinieneś zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. Dobrze dobrane pomoce edukacyjne dla dzieci powinny być dopasowane do ich wieku. Jeśli wybierzesz produkt dla młodszej grupy wiekowej, maluch może szybko się nim znudzić. Z kolei ten przeznaczony dla starszych będzie stanowił dla niego zbyt duże wyzwanie i bardzo prawdopodobne, że zupełnie nie wzbudzi zainteresowania Twojej pociechy. Zwróć uwagę na wyroby zgodne z filozofią Montessori, które są pod tym względem bardzo uniwersalne.

Pomoce edukacyjne do przedszkola

Jeśli zabawki mają trafić do placówki, powinny być dodatkowo łatwe do utrzymania w czystości. Pomoce edukacyjne, jakie zapewnia przedszkole, są regularnie dezynfekowane i trzeba o tym pamiętać przy ich zakupie. Ponadto powinny być zgodne z zasadami określającymi misję i sposób działalności konkretnego miejsca. Jeśli na przykład działa ono w duchu Montessori, również akcesoria do zabawy powinny się w niego wpisywać.

Zabawki w duchu Montessori

Warto zwrócić uwagę również na tego typu produkty dla najmłodszych, które cieszą się coraz większą popularnością wśród rodziców i nauczycieli w przedszkolach. Najważniejszą zaletą, jaką wyróżniają się pomoce edukacyjne zgodne z założeniami Montessori, jest wspieranie samodzielności malucha w różnych aspektach. Zabawki w duchu tej filozofii są proste, często drewniane i utrzymane w stonowanej kolorystyce.

Kontrastowe pomoce edukacyjne

Wśród dostępnych w naszej ofercie produktów znajdziesz różnego rodzaju zabawki, które stanowią niezbędny element rozwoju kilkumiesięcznych dzieci. Kontrastowe pomoce edukacyjne to możliwość rozwoju dziecka na wielu płaszczyznach jego życia. Oferujemy miękkie książeczki, panele wykorzystywane podczas jazdy samochodem, bezpieczne zabawki, a także i wiele innych produktów, również tych zgodnych z założeniami Montessori,  poprzez które dziecko uczy się kolorów, czy też faktur. Pomoce edukacyjne są doskonałym sposobem na rozwój narządu wzroku, rozwój zdolności manualnych, naukę logicznego myślenia, jeszcze przed rozpoczęciem żłobka czy przedszkola. I co ważne, można zabrać je ze sobą praktycznie wszędzie.

Woreczki sensoryczne

Jedną z dostępnych propozycji są woreczki sensoryczne, których zakup sprawdzi się na przestrzeni wielu lat życia dziecka. Wykorzystywane są one zarówno do zabawy, ale również i do ćwiczeń korekcyjnych, czy terapeutycznych w przedszkolach i gabinetach. Dzięki nim możesz uczyć malucha kolorów, rozwijając przy tym zmysł wzroku, rozpoznawania różnych faktur i tym samym wpływać na zmysł dotyku. To także rozwój aktywności ruchowej poprzez przenoszenie woreczka na głowie, rzucanie nim do celu, czy chodzenie po nim.

Nasza oferta pomocy edukacyjnych dla dzieci

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą naszego sklepu. Uwzględniliśmy w niej szeroki wybór jak najbardziej różnorodnych pomocy edukacyjnych dla dzieci odpowiadających potrzebom i zainteresowaniom różnych grup wiekowych. Sprawdzą się zarówno w domach, jak i w przedszkolach czy gabinetach terapeutycznych. Są wśród nich zabawki zgodne z założeniami Montessori, ale również klasyczne kolorowe akcesoria. Nawet najbardziej wymagające maluchy i ich rodzice powinni znaleźć wśród nich coś dla siebie. Już dziś złóż zamówienie na wybrane produkty i zacznij aktywnie wspierać wszechstronny rozwój swojej pociechy.

Zobacz więcej: Zabawki dla dzieci wg wieku | Zabawki dla niemowląt | Zabawki do kąpieli | Zabawki drewniane | Montessori | Puzzle i gry | Zestawy kreatywne | Piłeczki i klocki sensoryczne | Lalki | Zabawki interaktywne | Kontrastowe karuzele | Edukacyjne maty do zabawy | Szumiące przytulanki | Projektory do bajek | Odgrywanie ról | Zabawa na dworze | Pomoce edukacyjne | Pacynki

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium